Поповнення в Одеському зоопарку: на світ з’явилося дитинча зеленої мавпи

В Одеському зоопарку сталось поповнення: у родини зелених мавп народилось дитинча. Ім’я йому оберуть у вересні на святі всіх малюків. Як наразі немовля адаптується до життя у вольєрі — у матеріалі Суспільного.

Малюк у родині зелених мавп в Одеському зоопарку народився близько місяця тому. Зеленими їх називають через відповідну шерсть на голові та спині, яка стає яскравішою у період розмноження, розповіла завідувачка сектору хижих тварин Оксана Фунтова.

"Ми його на початку оберігали, не тільки мама його ховала. Мінімум шуму, бо мама дуже так переживала за дитинча і могла нашкодити. Малюк себе почуває добре, вже починає навколишнє середовище вивчати, бо йому показують, як потрібно себе вести".

Родина зелених мавп в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

Новонароджена мавпочка виявилася самкою. За словами Оксани Фунтової, її залишать у зоопарку у надії на "більш стабільне розмноження". Жінка також розповіла, що були випадки, коли у мавп народжувались самці, які пізніше гинули через конкуренцію з іншими самцями:

"Якщо буде більше самок, то буде більше ймовірність, що виживуть і інші малюки. Вже зараз вона починає пробувати їжу на смак, але ще по максимуму п’є молоко, десь за місяць вона вже перейде на 90% їжі мартишок: буде залюбки їсти фрукти й овочі, зелень, горішки – все те, що й батьки".

Родина зелених мавп в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

Дуже раді були, коли почули, що нарешті малюк з’явився, прийшли подивитися. Всі прокинулися, день чудовий, діти задоволені. Малюк чудовий. Я теж вперше бачу такого маленького, бо це рідкість, у неволі мавпи не так часто розмножуються. Я йому бажаю вирости міцним і радувати вже у дорослому віці", — поділилась враженнями відвідувачка зоопарку Наталія.

"Це вже втретє ми приходимо подивитися на цю малечу, нам дуже сподобалося. Він такий маленький, гарненький, такий він мамин. Дуже радісно, що у нашому зоопарку народжуються нові звірята", — додала відвідувачка Вікторія.

Родина зелених мавп в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області