В Одесі запрацювала автошкола для людей з інвалідністю

Надія Лєнц за кермом учбового авто. Фото: Суспільне Одеса

Одеса стала одним з шести міст, де за державною програмою відкрили автошколу для людей з інвалідністю. Жителям інших міст на період навчання надають житло, а місцевих можуть забрати та доставити на навчання. Детально про те, як влаштований процес, розповіли Суспільному.

Одеський державний університет внутрішніх справ у 2023 році отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності з підготовки водіїв транспортних засобів категорії В. Унікальність автошколи в межах цього проєкту - навчання осіб з інвалідністю.

Надія Лєнц — одна з тих, хто навчається в автошколі для людей з інвалідністю при одеському університеті внутрішніх справ. Жінка розповіла, що приїхала з Балти щойно дізналася про таку можливість:

"У мене мрія ця була дуже давно. І коли я літом побачила, що в Україні відкриваються школи, цим проєктом зацікавилася. Проєкт називається "Без бар'єрів". Першого березня я вже закінчую і сподіваюся, що здам з першого разу".

Надія Лєнц за кермом. Фото: Суспільне Одеса

На період навчання іногороднім мешканцям надають житло. А якщо це одесити, їх можуть забирати та доставляти назад, розповів викладач з ПДР Олександр Геращенко:

"Зазвичай своїм транспортом їх хтось з родичів привозить. Або вони їдуть, у нас є трамвайчик з низьким полом, або ми під'їжджаємо до них, на адресу, яку вони скажуть і забираємо їх. Перші часи водіння — це сім годин приблизно на майданчику проводимо у нас в академії поліції. А потім виїжджаємо вже в місто".

Надія Лєнц за навчанням в автошколі. Фото: Суспільне Одеса

Після місяця теорії учні складають іспит в сервісному центрі. Якщо успішно, то їх допускають до практичних занять, які також тривають місяць.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області