Депутати провалили голосування за перейменування вулиць в Одесі: що буде далі

Центр Одеси. Фото: pinterest.com

На сесії Одеської міської ради 21 лютого депутати не затвердили нові назви для понад 100 вулиць, провулків та інших топонімів міста, які підпадають під закон про деколонізацію. У списку було перейменування вулиць на честь військових, які отримали звання "Герой України", площі та вулиці Льва Толстого та інші.

Це стало відомо з трансляції сесії.

На розгляд депутатів винесли перейменування понад 100 об'єктів топоніміка міста, яким треба змінити назви відповідно до законів про деколонізацію. Перед цим нові назви затвердила Історико-топонімічна комісія Одеської міськради, а також одесити шляхом онлайн-голосування.

Фінального варіанту проєкту рішення на сайті міськради не опублікували. У попередньому проєкті вказані 83 топоніми, у тому числі і перейменування вулиці Генерала Бочарова на честь Героя України Владислава Бувалкіна.

Зі слів депутатів на сесії стало відомо, що до остаточного списку ввійшли й топоніми з останнього голосування одеситів. Наприклад, чотири вулиці на честь загиблих військових, які отримали звання "Герой України", нова назва для площі та вулиці Льва Толстого.

Депутат Андрій Вагапов запропонував виключити з переліку перейменування на честь загиблих героїв, оскільки їхні рідні та побратими проти запропонованих варіантів вулиць. Зокрема, за його словами, вдова Героя України Ігоря Бедзая виступила проти перейменування маленької вулиці Якутської на честь її чоловіка.

Мітинг під Одеською міською радою 21 лютого 2024 року щодо перейменування вулиць на честь загиблих військових. Фото: Суспільне Одеса

Пропозицію Вагапова мали розглянути після голосування питання за основу, але для цього не вистачило голосів: "за" натиснули 32 з 44 зареєстрованих народних обранців, рішення не було прийняте. Депутатка Анастасія Большедворова запропонувала повернутись до цього пункту та переголосувати, виключивши зі списку всі спірні вулиці. Її пропозицію колеги також не підтримали: "за" проголосував 31 депутат.

Депутат Петро Обухов повідомив, що, згідно з законом, депутати мали перейменувати вулиці до 27 січня. Далі право переходить до міського голови, а якщо він це не зробить впродовж трьох місяців — до голови ОВА. Він закликав міського голову Геннадія Труханова самостійно перейменувати вулиці, раз сесія не підтримала.

"Всі ці перейменування пройшли історико-топонімічну комісію, на якій дуже багато годин обговорювали спеціалісти, культурологи, історики. Потім всі ці назви пройшли онлайн-голосування одеситів. Тому прошу вас прийняти це рішення, за виключенням того, що говорив пан Вагапов, раз сесія не прийняла. Якщо цього не буде зроблено до 27 квітня, таке право отримає голова військової адміністрації. Хотілось все-таки, щоб були назви, за які проголосували одесити й історико-топонімічна комісія", — зазначив Обухов.

Зранку перед будівлею міськради відбулась акція щодо перейменування вулиць на честь загиблих військових. За словами організаторів, вони виступають за перейменування на честь Героїв України великих, а не маленьких вулиць. Свої варіанти вони надали у міськраду ще влітку, однак історико-топонімічна комісія підтримала тільки один: це перейменування вулиці Генерала Бочарова на Владислава Бувалкіна.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області