В Одесі визнали недійсним договір на ремонт скверу "Регенсбург": яка причина

В Одесі визнали недійсним договір на капремонт скверу "Регенсбург" за майже 38 млн гривень. Документ уклали з порушенням процедури закупівлі.

Про це 16 лютого повідомили в Одеській обласній прокуратурі.

Договір на ремонт скверу управління капітального будівництва Одеської міськради уклало у грудні 2022 року. У сквері мали встановити скульптури, зробити дитячий майданчик, доріжки, пішохідні фонтани та інші роботи. Вартість капремонту оцінили в 37, 79 млн гривень. Проте, за даними прокуратури, документ містив порушення.

Перше порушення полягало в тому, що закупка робіт за гроші місцевого бюджету у 2023 році не передбачалась. Друге — замовник не відхилив пропозицію учасника торгів, попри те, що той не надав документів про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, працівників відповідної кваліфікації, аналогічного досвіду робіт, додали у прокуратурі.

Тендер із закупівлі робіт у сквері "Регенсбург". Джерело: скриншот з сайту Prozorro

Прокурори звернулись до суду із позовом про визнавання недійсним рішення управління та результатів закупівлі, а також договору, який був укладений. Суд задовольнив позов.

Згідно з даними Prozorro, договір уклали з ТОВ "Будівельна компанія "Мега шаг". Його розірвали 26 грудня 2023 року за домовленістю сторін, компанія оплати не отримала.

Що відомо про сквер "Регенсбург" в Одесі

Сквер "Регенсбург" отримав свою назву на честь міста-побратима у лютому 2018 року. Рішення ухвалили на сесії міськради.

У 2019 році Одеська міськрада розробила проєкт з доброустрою у сквері "Регенсбург". Зокрема, туди хотіли встановити постаменти із символікою міста-побратима Регенсбург, каскад із пішохідних фонтанів, дитячі та спортивні майданчики. Роботи розпочались у 2021 році та мали тривати до грудня 2022 року, повідомляли на сайті міськради.

Проєкт доброустрою скверу в Одесі. Фото: Одеська міська рада

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області