Українським коридором рушило судно з гуманітарною пшеницею для Нігерії

Судно, яке прямує українським "зерновим коридором". Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Українським "зерновим коридором" рушив балкер SKY GATE з 25 тисячами тонн гуманітарної пшениці для Нігерії.

Про це 8 лютого повідомили у Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Як зазначили у міністерстві, це перше судно у цьому році, яке зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН в рамках програми Grain From Ukraine.

"За пів року з портів Великої Одеси експортовано понад 15 млн тонн українських зернових вантажів. І ми відновлюємо постачання гуманітарної пшениці в рамках програми Grain From Ukraine для країн, які опинились на межі голоду", — зазначив Олександр Кубраков, віцепрем'єр-міністр з відновлення України.

Володимир Зеленський ініціював програму Grain From Ukraine у листопаді 2022 року. Вона реалізується спільно зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН і країнами-донорами з листопада 2022 р. Її мета — надати доступ до українського продовольства країнам, які потерпають від голоду.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС і ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабного вторгнення.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області