В Одесі на маршрутках, пристосованих для людей з інвалідністю, встановлять GPS-трекери

Маршрутка, пристосована для людей з інвалідністю. Фото: Суспільне Одеса

На автобусах, які пристосовані для людей з інвалідністю і які курсують на міських маршрутах Одеси, до кінця року планують встановити GPS-трекери.

Про це 27 листопада на засіданні депутатської комісії з питань транспорту і дорожнього господарства розповів директор департаменту транспорту Артем Сидоренко.

За його словами, на зустрічі щодо доступності маршруток, на якій були присутні представники автотранспортних підприємств та організації людей з інвалідністю, вирішили до кінця року реалізувати два пункти. Один з них — встановлення GPS-датчиків на автобуси, щоб можна було стежити за рухом в режимі онлайн.

"До кінця року реалізуємо два кроки. Перший — кожен перевізник зобов’язався встановити GPS-датчик на автобусі, який пристосований для перевезення осіб з інвалідністю, щоб кожна людина могла вдома подивитись як він їде в режимі онлайн та спланувати свій виїзд заздалегідь", — розповів Артем Сидоренко.

Другий пункт — в умовах конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах збільшать кількість транспорту, який пристосований для людей з інвалідністю.

"Тобто не так, як це робилось раніше — одна-дві машини, а збільшимо цю кількість", — додав директор департаменту.

У вересні в Одесі громадські діячі провели перевірку інклюзивного транспорту. З п'яти перевірених маршруток тільки одна відповідала всім правилам. Аби мати можливість перевозити людей з інвалідністю, автобус має бути оснащений паском безпеки, кнопкою виклику водія, спинкою, пандусом.

В Одесі інклюзивні автобуси працюють на 19 міських маршрутах. Розклад їх руху можна перевірити на сайті міськраді.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області