Одесити зібрали півтори тисячі книжок для Херсонщини

Книги, зібрані для Херсонщини. Фото: Суспільне Одеса

Півтори тисячі книжок для Херсонщини на суму понад 230 000 гривень зібрали люди в Одесі. Після окупації міста, армія Росії знищила всю українську літературу і завезла російську. Як збирали книжки та хто приєднався до ініціативи — у матеріалу кореспондентів Суспільного.

Ініціаторка благодійного проєкту — Ярослава Резнікова. Вона розповідала, що коли дізналася, що російські військові зробили з бібліотеками Херсонщини – не могла залишитися осторонь.

"Рашисти знищили, фактично, всі бібліотеки та всю україномовну літературу. На мене справила враження інформація про те, в якому стані залишилися бібліотеки Херсонщини після деокупації. Коли туди зайшли, побачили, що всі українські книжки були знищені, спалені, бібліотеки розорені. Зрештою, вони так роблять зі всіма закладами культури", — зазначила Ярослава Резнікова.

Ініціаторка благодійного проєкту Ярослава Резнікова. Фото: Суспільне Одеса

У період окупації була на зв’язку з керівниками херсонських бібліотек і директорка одеської бібліотеки Грушевського Юліана Омельченко. Колеги розповідали страшне, коментує жінка:

"Коли пішли окупанти, бібліотека була розгромлена. Вони забрали навіть чашки, де люди пили чай. Забрали пакетики чаю. Якщо я б могла — я б заплакала. Херсонські бібліотеки — це, мабуть, найкращі були бібліотеки в Україні".

Книги, зібрані для Херсонщини. Фото: Суспільне Одеса

У книжковій ініціативі взяло участь багато саме національних спільнот, відзначила Ярослава Резнікова. Книжки для Херсонщини привезли в’єтнамське, гагаузьке, афганське, грецьке товариства та інші:

"Кинула заклик, що зберімо ці книги. І місцем об’єднання усіх людей буде бібліотека імені Грушевського — наша обласна, універсальна. Я дуже щаслива, адже на цей заклик відгукнулося дуже багато громадських організацій".

Книги, зібрані для Херсонщини. Фото: Суспільне Одеса

Посол Греції в Херсоні Пантеліс Бумбурас зазначив, що кожна бібліотека дає людям можливість вивчати історію не тільки рідної держави, а й в цілому.

"Якщо ми знаємо історію, ми можемо мати більш критичне мислення. Історія Греції та історія України — це про два народи, пов’язаних між собою спільною історією, тому що народи України та Греції мають дружні стосунки більш ніж дві тисячі років. І в ці тяжкі часи, що ми живемо, корисно це знати. Тому що коли знаєш, що є дружній народ — відчуваєш себе сильнішим".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області