Екснардепу від "Партії регіонів" з Одеси Ігорю Маркову повідомили про нову підозру — у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Про це повідомили у Службі безпеки України.
З даними служби, ексдепутат наразі переховується в Росії. В СБУ додали, що Марков регулярно виправдовував збройну агресію РФ проти України, а відео з його виступами показували в ефірах центральних російських телеканалів. Наразі за цими фактами тривають слідчі дії.
У червні 2022 року Маркову оголосили підозру в колабораціонізмі, наразі його підозрюють за ще п'ятьма статями, зокрема:
- 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
- ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
- ч. 1, 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ст. 436 (пропаганда війни);
- ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
В серпні 2022 року СБУ оголосила у міжнародний розшук Ігоря Маркова.
Що відомо
- У 2012 Марков став депутатом ВР. У 2013 році Вищий адміністративний суд України зобов'язав ЦВК позбавити депутатського мандата Ігоря Маркова через фальсифікацію результатів виборів в окрузі №133 (Одеська область). Після початку судового розгляду Марков за власним бажанням вийшов із фракції "Партії регіонів".
- У 2013 суд обрав запобіжний захід для колишнього нардепа Маркова у вигляді утримання під вартою. Йому інкримінували побиття учасників пікету проти встановлення пам'ятника Катерині ІІ в Одесі у 2007 році.
- У 2014 Турчинов повернув йому мандат, наступного дня група його прихильників спробувала штурмом взяти будинок Приморського районного суду, вимагаючи його звільнення у зв'язку з депутатською недоторканністю. Після восьмигодинного засідання суд Маркова звільнили з-під варти.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області