Чому важливо дослухатись сигналів повітряної тривоги під час перебування підводних ракетоносіїв у Чорному морі — Гуменюк

Підводний човен. unsplash

Корабельне угрупування РФ продовжує розосереджуватись по акваторії Чорного моря. Наразі на бойовому чергуванні перебуває 12 кораблів та суден забезпечення, серед яких два підводні ракетоносії із сумарним залпом вісім "Калібрів". Про це 26 березня в телемарафоні "Єдині новини" повідомила керівниця пресцентру Сил оборони та охорони оперативного командування "Південь", капітан 1-го рангу Наталя Гуменюк.

За її словами, кораблі розміщуються від Південного сходу Кримського півострова до Новоросійська. Однак, звідти ракетоносії можуть завдавати ракетного удару по всій території України. Також Гуменюк додала, що запуск ракет з підводних човнів ускладнює роботу ППО, оскільки виявити пуски з-під води складно, але не неможливо.

"Якщо лунають сигнали повітряної тривоги, коли на чергуванні є підводні ракетоносії діяти треба вкрай оперативно. Вибух може статись дуже швидко", — наголосила Наталя Гуменюк.

Як вона стверджує, Одещину російські військові тримають в переліку своїх пріоритетів. І час від часу нагадують про свою присутність. Вони намагаються розхитувати південні регіони, там де не мали бойового успіху. Атакуючи регіон, який вважається більш-менш спокійним і тиловим, вони намагаються тиснути на психіку людей.

"Не дає їм спокою південна протиповітряна оборона та її результативність. Вони намагаються збирати інформацію та вишукувати способи ураження об'єктів військової, логістичної інфраструктури. У тому числі засоби ППО", — пояснила керівниця пресцентру.

Читайте також

  • В Одеській морській академії відбувся випуск офіцерів: їх привітали Зеленський та Неїжпапа
  • "Це зона оборони": жителі Одещини та Херсонщини не зможуть цього року відпочивати на морі
  • Вибух у Джанкої знищив ракети "Калібр НК", якими з Чорного моря обстрілюють Україну

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області