"Гвардія наступу": хто може вступити до лав штурмовиків та чи будуть мобілізованих відправляти у наступ

Фото ілюстративне. Фото: Суспільне Одеса

З 1 лютого в Україні стартувала національна рекрутингова кампанія “Гвардія наступу” МВС, під час якої набиратимуть військовослужбовців до штурмових підрозділів Національної гвардії, Держприкордонслужби та Нацполіції. Про деталі кампанії розповіли правоохоронці під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

Чи змушуватимуть мобілізованих вступати до Нацгвардії

Як розповів начальник південного центру комплектування Національної гвардії України Денис Лавренко, представники Нацгвардії в межах рекрутингової кампанії почали працювати у дев'яти ЦНАПах Одеської області.

"На основі наявних бригад Національної гвардії України ми створюємо додаткові підрозділи. Вони будуть набиратися тільки з найбільш мотивованих громадян. Тобто це ті громадяни, які самі добровільно прийдуть та заявлять про те, що вони готові боронити нашу державу. Вони будуть записані до лав цих підрозділів. Тобто ні в якому разі примусово чи якимось іншим чином заставляти це робити ми не будемо", — зазначив Денис Лавриненко.

Начальник південного центру комплектування Національної гвардії України Денис Лавренко. Джерело: Ukraine Media Center Odesa

Набирають за двома напрямами: за призовом та за контрактом. Якщо людину беруть у підрозділ за призовом, то вона має мати при собі військовий квиток, тобто проходити до цього військову службу. Людина, аби вступити до лав підрозділів Нацгвардії, ДПСУ чи Нацполіції, повинна заповнити заяву, яку відправлять на обробку до центру комплектування. Протягом доби з центру повинні перетелефонувати та запросити до відділу комплектування.

Наразі у Нацгвардії набирають у підрозділи в Києві, Харкові, Гостомелі, Калинівці, Запоріжжі, а також до полку "Азов".

Як комплектуватимуться штурмові бригади та скільки триватиме навчання

Прикордонна служба наразі проводить набір до бригади "Сталевий кордон", розповів начальник відділу соціально-гуманітарного забезпечення південного регіонального управління ДПСУ Роман Мулява. За його словами, прикордонники також очікують виключно на добровольців:

"Комплектування нашої бригади вже розпочато. ... Мотивовані люди будуть надходити, вже знаючи, в які колективи вони йдуть, "кістяк підрозділів" буде створено виключно з учасників бойових дій, які мають безпосередній досвід ведення війни й це виключно позитивно має впливати на цю подію".

Начальник відділу соціально-гуманітарного забезпечення південного регіонального управління ДПСУ Роман Мулява. Джерело: Ukraine Media Center Odesa

Також він пояснив, що підрозділи називаються штурмовими, бо за потреби виконуватимуть відповідні завдання. Для цього їх спеціально навчатимуть та комплектуватимуть.

"Штурмові вони називаються, бо дійсно це робиться я для того, щоб скласти не тільки кількісну, а і якісну перевагу, коли буде відбиватися територія України вже масово. Ці штурмові бригади будуть укомплектовані завдяки нашим партнерам й нашому оборонпрому всім найсучаснішими засобами озброєння, які будуть відповідно до штату входити. І буде проведена підготовка персоналу протягом 2-3 місяців за найвищими стандартами якраз для того, щоб вони могли поводити наступально-штурмові дії", — розповів Роман Мулява.

Скільки будуть отримувати військові в штурмовому підрозділі

У Нацполіції проводять набір до бригади "Лють", до складу якої увійдуть полки "Сафарі", "Цунамі" та батальйон "Луганськ-1", зазначив командир третього взводу першої роти батальйону поліції “Цунамі” Олег Якубець. У підрозділ "Цунамі", який об'єднує Одеську, Херсонську, Миколаївську, Кіровоградську й Вінницьку області, планують набрати 1200 людей.

Командир третього взводу першої роти батальйону поліції “Цунамі” Олег Якубець. Джерело: Ukraine Media Center Odesa

Кожен буде проходити навчання відповідно до військового профілю, яке триватиме близько двох місяців. Назвав Олег Якубець і цифри заробітної плати: рядовий співробітник отримуватиме 25-27 тисяч гривень, а також винагороду президента у розмірі 30 тисяч гривень. Такі гроші матиме людина під час навчань та перебування у частині. Якщо ж її передислокують до лінії зіткнення, додасться ще 70 тисяч гривень.

Читайте також

  • Представились співробітниками військкомату: в Одесі чоловіка "запхали" у газель та повезли до ТЦК — волонтерка
  • Силоміць до військкомату: що робити, якщо затримують працівники центру комплектування
  • Мобілізація на Одещині: чи законно видавати повістки на блокпостах та вішати їх на двері

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області