Одеська тенісистка Світоліна закликала не допускати Росію та Білорусь до Олімпіади

. Еліна Світоліна. Джерело: AP

Одеська тенісистка, третя ракетка світу, бронзова призерка Літніх Олімпійських ігор 2020 Еліна Світоліна закликала не допускати спортсменів з Росії та Білорусі до участі в Олімпіаді-2024. Про це 1 лютого вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Олімпійські ігри є найбільшою платформою для залучення та різноманітності у спорті, яка привертає увагу світу. Пам’ятаючи про це, ми повинні забороняти російських і білоруських спортсменів, посилаючи рішуче повідомлення всьому світу, що ми єдині в санкціях, запроваджених проти Росії та Білорусі, і що є наслідки за огидні дії їхніх урядів; їхнє життя не може тривати як нормальне", – написала Світоліна.

Що відомо

Наприкінці січня Міжнародний олімпійський комітет (МОК) опублікував заяву, в якій допустив ймовірність повернення російських та білоруських атлетів до міжнародних стартів. Зокрема, у заяві МОК окремим пунктом було вказано, що "уряди не можуть вирішувати, які спортсмени братимуть участь у змаганнях, а які – ні".

В Україні відреагували на таку заяву МОК словами про готовність бойкотувати Олімпіаду-2024. Президент України Володимир Зеленський написав листа Президенту Франції Еммануелю Макрону щодо недопущенні атлетів з Росії та Білорусі до участі в Олімпійських іграх-2024 у Парижі, а також висловив розчарування заявою та запросив президента МОК Томаса Баха в Бахмут.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області