В Одеській області можна зробити безоплатне щеплення від вірусу папіломи

. Вакцинація. Ілюстративне фото: Pexels

В Одеській області зробити безоплатне щеплення вакциною Гардасил від вірусу папіломи можуть жінки та дівчата віком від дев'яти років. Про це повідомили в Одеському обласному центрі громадського здоров'я.

В Україні щеплення проти вірусу папіломи є рекомендованим, пацієнти робили її за власні кошти. Наразі в Одеській області є безкоштовна вакцина Гардасил проти найбільш онкогенних типів ВПЛВірус папіломи людини (міжнародна та загальноприйнята назва англ. human papillomavirus (HPV)) — вірус із родини папіломавірусів, що має здатність до реплікації в людському організмі. 6, 11, 16 та 18.

Де можна зробити щеплення від папіломи в Одесі

В Одесі вакцина доступна дітям у дитячих поліклініках №1, 5 та 6, а дорослим та дітям — у центрах первинної медико-санітарної допомоги № 2, 3 та 4.

В районах Одеської області вакцина для дітей і дорослих є в Березівському, Іванівському, Новокальчевському, Саратському, Татарбунарському, Тузлівському, Тарутинському, Ізмаїльському, Кілійському, Візирському, Южненському, Балтському, Кодимському, Окнянському, Савранському, Великомихайлівському, Затишанському ЦПМСД, а також в Авангардівській АЗПСМ.

Як отримати щеплення від папіломи в Одесі

  • Оберіть заклад, де наявна вакцина
  • Запишіться на щеплення

Схема вакцинації від папіломи

  • Дівчатам 9-13 років вводиться 2 дози з інтервалом 6 місяців.
  • Дівчатам від 14 років і жінкам до 45 років вводять 3 дози, за схемою 0-2-6. Другу дозу необхідно зробити через 2 місяці після першої, а третю — через 6 місяців.

Що відомо

Вакцинація дівчат та жінок від вірусу папіломи людини — це, перш за все, профілактика раку шийки матки, захворювання з високим відсотком летальності та інвалідизації. Щеплення рекомендують проводити дівчаткам-підліткам до початку статевого життя, тобто до ймовірного інфікування.

Вакцина Гардасил. Фото: Одеський обласний центр громадського здоров'я

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області