10 фільмів Одеської кіностудії, які варто подивитися на вихідних

Будівля кіностудії в Одесі. Одеська Кіностудія

Суспільне склало добірку з 10 фільмів, знятих на Одеській кіностудії, які можна переглянути на вихідних. Тут і комедії, і драми, і пригодницькі музичні стрічки.

Одеська кіностудія за 100 років свого існування зняла понад чотири сотні кінофільмів. У 2016 році більшість з них виклали у відкритий доступ на офіційному каналі студії в YouTube. Суспільне вибрало 10 цікавих картин з цього великого плейлиста, які можна подивитися на вихідних.

Зелений фургон (1959)

Дія фільму відбувається в 1919 році в Одесі. У місті майже не кожного дня змінюється влада. Саме в такий час в Одесу прибуває гімназист Володя Патрикеєв. Він мріє про славу детектива, тому йде в міліцію разом з підлеглим Грищенком бореться на селі з місцевими самогонщиками, конокрадами і спекулянтами.

Іноземка (1965)

Комедія “Іноземка” розповідає про мадам Жубер. Вона народилась в Одесі, але разом з батьками під час революції емігрувала з родиною до Франції. Багато років потому разом з внучкою Мадлен жінка повертається в рідне місто, де їх чекають пригоди.

Короткі зустрічі (1967)

Фільм-мелодрама Кіри Муратової, яка входить в список 100 кращих фільмів українського кіно. У картині показані соціальні та особистісні труднощі, з якими стикаються головні герої: дівчина Надя, геолог Максим і його дружина Валентина Іванівна, яку зіграла сама режисерка.

Небезпечні гастролі (1969)

Героїчно-пригодницький музичний фільм, в сценарій якого покладені реальні події. Дія відбувається в Одесі в 1910 році. Француз віконт де Кордель організовує в місті театр-кабаре, який насправді є прикриттям більшовиків. Через цей шикарний заклад вони доставляють нелегальну літературу під виглядом “театрального реквізиту”.

Прощайте, фараони! (1974)

Головний герой Микола Таран так захопився книжкою про єгипетських фараонів, що йому наснилося, начебто на загальних зборах вирішили всі “чоловічі” посади віддати жінкам. Чоловіки вирішили, що жінки не справляться, але наступного дня зіштовхуються з важкою фізичною працею, яку виконують жінки вдома та на полях. Прокинувшись, Таран переглянув своє відношення до жінок і їхньої роботи.

Місто з ранку до півночі (1976)

Кіномозаїка, яка розповідає про один літній день з життя людей великого портового міста Одеса. У фільмі багато натурних зйомок Одеси другої половини 70-х років.

Чарівний голос Джельсоміно (1977)

Музичний двосерійний телефільм, який розповідає про хлопчика Джельсоміно з дивовижним голосом, здатним руйнувати стіни. Завдяки цьому дару він разом з друзями і кішкою скидають жорстокого диктатора, що намагається розв'язати війну.

Данило – князь Галицький (1987)

Фільм про складну політичну ситуацію, у центрі якої – князь Данило. Він хоче захистити свої землі та народ від полчищ монголо-татар, шукає союзників: укладає союз з угорським королем, залучає на свою сторону литовців, поляків і німецьких хрестоносців. Але Папа Римський забороняє їм воювати з Батиєм, а у Данила часу вже не залишається: орда вторгається в Галичину.

Гамбринус (1990)

Дія фільму відбувається в Одесі, на початку ХХ століття. В центрі цієї трагікомедії — скрипаль Сашко, який грає в шинку “Гамбринус”.

На поле крові. Aceldama (2001)

Стрічка створена за мотивами біблійних творів Лесі Українки "На полі крові", "Йоганна, жінка Хусова" та "Одержима".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області