Фермери в Одеській області показали, що залишилося від знищеного російськими ракетами врожаю. ФОТО

Ексклюзивно
.

Вночі 7 липня росіяни уразили два ангари на території Лиманської громади Одеської області, де зберігалися зернові, на місці зайнялася пожежа. Окрім цього внаслідок ракетного удару пошкоджений будиночок охоронця та туалет на вулиці. Знищено майже 35 тон зерна – пшениці та ячменя.

За словами голови Лиманської громади Василя Резніченка, два ракетні удари були нанесені близько 03:00. В цей момент людей та техніки на території не було. Поранених немає.

Власники ангарів розповіли Суспільному, що побудували споруди у 1991 році, жодної військової техніки тут не було.

"У росіян ще, напевно, багато ракет по вісім мільйонів доларів, раз вони їх витрачають на звичайні ангари з зерном", сказали вони.

Тепер на місці уламки від зруйнованих стін та вирва від ракети глубиною близько двох метрів.

Наразі фермери розбирають завали: намагаються дістати та завантажити на причіп зерно, що вціліло. Називати свої імена та прізвища люди відмовилися, бояться повторних ударів.

Розповіли, що тепер не знають, куди дівати вцілілий врожай, доведеться везти його по сараям сусідів та зберігати вдома.

Окрім зруйнованих ракетним ударом ангарів, згоріла й половина поля з пшеницею поруч.

За словами начальниці координаційного центру сил оборони та охорони півдня України Наталії Гуменюк, це не перший випадок, коли росіяни намагаються знищити врожай українців.

"Це знов-таки удар, який приходиться по абсолютно не військовому об’єкту, але все ж таки він спричиняє нові ушкодження майбутньому України, майбутньому врожаю, перспективам розвитку сільського господарства", сказала вона.

Пшеницю та ячмінь з території господарі планують вивезти за декілька днів, аби не розікрали залишки врожаю. Все зерно доведеться перечищати, бо впереміш тут уламки від стін, даху та ракети.

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Суспільне Одеса

Читайте також