Чому для України важливе звільнення острова Зміїний. Пояснює МВС

. Радіо Свобода

30 червня ЗСУ вибили російську армію з острова Зміїний, окупанти відступили покинувши техніку й втратили значну перевагу у Чорному морі. Про це радник голови МВС Вадим Денисенко розповів в ефірі національного телемарафону.

Україна нівелювала весь Чорноморський флот РФ в північно-західній частині акваторії, практично при цьому не маючи свого. ”Звільнення острова Зміїний нашими воїнами від окупантів є величезною перемогою ЗСУ”, – підкреслив радник голови МВС.

"Після того, як ми знищили крейсер "Москва", росіяни розраховували зробити з нього таку собі “скелю-авіаносець”, на який вони поставлять ППО і зможуть контролювати всю цю частину Чорного моря. Те, що ми їх вибили, й те, що протягом останніх кількох днів російські ЗМІ реально розносили різні фейки означає одне – це величезна перемога ЗСУ", – пояснює Денисенко.

Актуальним залишається питання російського флоту в акваторії Чорного моря. Нині всі кораблі РФ відійшли ближче до окупованого Криму й не потрапляють під дію протикорабельної артилерії ЗСУ. Вони бояться підходити ближче до узбережжя українського півдня, стверджує радник голови МВС.

"Тепер росіяни нічого не можуть зробити в акваторії, крім, на жаль, обстрілів українських міст ракетами зі своїх кораблів. Але з точки зору висадки десанту вони неспроможні у цій частині моря", – зазначив Денисенко. Радник голови МВС впевнений, що російська армія безумовно буде намагатися відновити контроль над островом Зміїний.

“Зараз у них не залишилося ППО на острові й вони не можуть підходити ближче кораблями, тому, я сподіваюся, що у них нічого не вдасться, але спроби вони будуть робити”, – поділився Денисенко.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області