23 червня в Одесі представники 30 компаній презентували свої вакансії та зустрілися із переселенцями, які шукають роботу. Усі охочі мали змогу поспілкуватися із роботодавцями, а також записатися на навчання для отримання нової спеціальності. Побували на заході й кореспонденти Суспільного.
Надія переїхала до Одеси із Маріуполя. Там вона була провідним інженером на одному з металургійних підприємств. Зараз кожного дня дивиться вакансії на різних сайтах із пошуку роботи, а також оновлює резюме.
"Здебільшого, усі оголошення це або непрофільні для мене, тобто потрібне навчання, на яке зараз фінансово немає можливості. Тому не можу знайти те, що мені підходить. І плюс те, що потрібне знання англійської мови, багато таких вакансій, де необхідно, це теж проблема, мені в моїй роботі вона не потрібна була, тільки шкільні знання і більш нічого. Тут я поки ще нічого не знайшла, але взяли листівки, залишила свої анкети, записала контакти організацій", – поділилась враженнями жінка.
Переселенка із Херсона Юлія мала ресторанний бізнес у рідному місті. Після евакуації до Одеси останні три місяці шукає роботу. Тут її також спіткала невдача, але жінка не планує здаватись.
"Немає того, що мене цікавить та задовільняло б, по-друге, оплата праці зараз нижча ніж до війни. Хотілося б знайти щось більш відповідне за рівнем зарплатні... Цікаво було подивитися, ще далі будемо дивитися, менеджер із продажу нерухомості , ось з міжнародної компанії взяла контакт, там потрібно було більш глибоке знання англійської мови, є до чого прагнути", – поділилась Юлія.
Захід відбувся в рамках відкриття проєкту “PRO роботу та партнерство”. Координаторка проєкту Белла Ханамерян стверджує, що наразі кількість вакансій менша, ніж охочих отримати роботу.
"Є попит на робочі спеціальності, є попит на людей, які готові поїхати та працювати на сільськогосподарських виробництвах, є попит на смм-менеджерів, діджитал-маркетологів, є попит на управлінців, проєктних менеджерів. Особливо, якщо це стосується роботи у гуманітарних місіях", – розповіла керівниця проєкту.
Наразі в Одесі є вільними близько тисячі робочих місць, розповів представник координаційного Гуманітарного штабу при військовій адміністрації Олексій Зеленський. Трохи менше їх по області.
"Статистика на сьогодні – 84 тисячі 150 людей, це ті, хто зареєстрований офіційно. По факту, робочі місця – це десь відсотків 10-15, тому що в нас основна частина переселенців в Одесі прибувають, це десь приблизно 25 тисяч людей і виходячи з цього ми плануємо нашу роботу", – поділився представник адміністрації.
Статистика зайнятості в регіоні
Станом на початок травня на одне вільне робоче місце претендувало 11 безробітних (минулого року – шість осіб), такі дані наводять в Одеському обласному центрі зайнятості. Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та її пропозиції спостерігалася серед працівників сфери торгівлі та ремонту (20 осіб на вакансію ); розміщення та харчування та в державному управлінні й обороні (17 осіб); сфери фінансів та страхової діяльності та будівництві (14 осіб).
Читайте також
- Сто людей в перший день: в Одесі відкрили центр допомоги переселенцям у працевлаштуванні
- Шукають вчителів та бухгалтерів: в Одесі відкриті понад 700 вакансій
- Вакансії, безробітні та облік переселенців: яка ситуація в одеських центрах зайнятості
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області