Голова МЗС Дмитро Кулеба закликав не вірити словам Путіна про те, що атакувати Одесу не будуть

. Фото: РБК

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував заяву президента РФ щодо невикористання торгових шляхів для нападу на Одесу. За його словами, довіряти Путіну у цьому не можна. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

"Путін каже, що не буде використовувати торгові шляхи для нападу на Одесу. Це той самий Путін, який сказав канцлеру Германії Шольцу і президенту Франції Макрону, що не буде нападати на Україну за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення. Ми не можемо довіряти Путіну, його слова порожні", – написав Дмитро Кулеба.

Раніше президент РФ заявляв про те, що Росія начебто не перешкоджає вивозу українського зерна закордон.

"Можна вивозити через порти, що знаходяться під контролем України, Чорноморське узбережжя – Одеса та прилеглі порти. Не ми ж замінували підхід до порту, це Україна замінувала. Нехай вони розмінують, і нехай кораблі із зерном виходять із порту. Ми гарантуємо їх мирний прохід без жодних проблем у міжнародні води", – заявляв Володимир Путін.

Що відомо

  • Керівник проєкту "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" Андрій Клименко заявляв про те, що Росія замінувала шляхи від Босфору до Одеси й повідомила, що це українські міни.
  • В Управлінні навігаційної гідрографії та океанографії ВМС Туреччини повідомляли, що у Чорному морі можуть дрейфувати міни, які були закріплені у портах України.
  • 26 березня турецька влада була вимушена припинити рух суден через Босфор через виявлення у її водах міни старого зразка. У пресслужбі ВМС країни заявили, що російська агресія проти України напряму впливає на безпеку у Чорноморському регіоні та фактично паралізує вільне судноплавство усіх причорноморських країн.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області