Справжнього автора фрази про російський корабель на острові Зміїний повернули з російського полону – МВС

Оновлено
. Укрпошта

Прикордонника з острова Зміїний, який є справжнім автором фрази про російський корабель, повернули з російського полону. Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ України.

Начальник прикордонної застави "Острів Зміїний" Богдан Гоцький розповів, що військовослужбовець перебував у полоні півтора місяця. Наразі він на свободі. Ім'я українця поки що не розкривають.

За його словами Гоцького, представники РФ пропонували українським прикордонникам з острова не тільки здатися, а й надалі отримувати роботу та велику зарплату. У той момент один з військових не витримав та вказав напрямок російському кораблю.

ОНОВЛЕНО 17:55

Речник ДПСУ Андрій Демченко розповів Суспільному, що прикордонна служба не розкривала автора фрази, щоб не зашкодити йому в полоні. Піхотинця з Черкащини Романа Грибова назвали прикордонником, який послав російський корабель, через необхідність інформаційного прикриття.

"Ми ніколи в офіційно не називали його імені, та інформацію, яка ширилася в Інтернеті не спростовували, можу сказати, що певною мірою це була операція з інформаційного прикриття, яка гарантувала безпеку його побратимів, які потрапили у полон", – зазначив Андрій Демченко.

Що відомо

  • "Русский военный корабль, иди на*уй!" — фраза-відповідь українських солдатів з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 24 лютого отримав російський окупаційний корабель на пропозицію здатися.
  • Раніше автором фрази до російського корабля вважали морського піхотинця з Черкащини Романа Грибова. Його повернули з полону 24 березня.
  • Острів Зміїний, що входить до Кілійського району Одеської області 24 лютого атакували російські війська. Там перебували 13 прикордонників.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області