Перейти до основного змісту

Театр на балконі та джазові концерти в Одесі. Як живе мистецтво під час війни

Ексклюзивно
. Джаз-клуб "Перрон №7"

Джаз-клуб "Перон №7" щосуботи та щонеділі проводить концерти у центрі міста. На балконі біля "Книжкового ринку" артисти грають музику, співають, розігрують сцени та читають вірші. У програмі п'єси Леся Подерв'янського, цитування Жванецького, Жаботинського та інших діячів культури.

Про те, як працює джаз-клуб в умовах війни, які ініціативи створює та чому зараз важливо давати концерти у подкасті "Українського радіо. Одеса" розповів власник та директор Perron Management Ярослав Трофимов.

Вистави на балконах проводили задовго до війни

Балкони, на яких зараз проводять виступи, готувалися задовго до війни. На них вже проводили виставу "Сусіди: історії одеської комуналки". Артисти готували ще одне представлення, яке б глядачі могли дивитися з "Книжкового ринку", а слухати через радіо:

"Перші 40 хвилин вистави ти просто сидиш чи стоїш вдягнувши спеціальну апаратуру і дивишся першу частину спектаклю, потім тобі відчиняють двері, ти заходиш всередину й продовжуєш дивитися іншу частину спектаклю".

Ярослав Трофимов повідомив, що актори готували другу частину променаду "Одесо, я тебе кохаю". Це мав бути перший імерсивний мюзикл у міському середовищі, де глядачі змогли б впродовж двох годин танцювати, йти вулицями з оркестром і були б частиною мюзиклу. Наразі цю розробку, як і інші, відклали. Коли почалася війна, то всю публічну діяльність поставили на паузу, проте працювати над новими сценаріями продовжили.

Yaroslav Trofimov/Facebook

Джаз-клуб "Перрон №7"

Люди приходять та самі пропонують виступити в тетрі. Їх прослуховують та обирають оптимальні варіанти, проте рівень якості у порівнянні з довоєнним часом значно знизився. Раніше квиток з вечерею на виступ "Перону №7" коштував близько 1 600 гривень:

"Зробити повністю відкритий мікрофон це не наша мета абсолютно. У нас вже на балконі виступають музиканти, які навіть у нас в клубі не виступали. Ми завжди працювали у чіткому форматі з дуже високими вимогами якості до того, що ми робимо. Якщо чесно, ми навіть не наближаємося до того рівня якості, який ми надавали на комерційних концертах, коли ми виступаємо з балконів".

Чи на часі зараз нові театральні проєкти ?

"Театр №7" – перший репертуарний імерсивний театр в Україні – відновлює підготовку акторів. Раніше акторська школа була платною, проте наразі її зробили безкоштовною.

Ярослав розповів, що навчають в ній за особливою авторською методикою нетиповою для України. На його думку, в умовах війни необхідно не просто адаптуватися до нової реальності, а робити її привабливою:

"Все залежить від того, як ми зараз ідентифікуємо цей час. Абсолютно чітко зрозуміло, що йде війна. Ми ніяк не зможемо повернутися в те минуле, яке в нас було. Там не просто будуть зміни, там будуть фундаментальні зміни. Нам треба було будувати майбутнє вже місяць назад. Я не бачу зараз іншої можливості окрім як вже створювати нові формати, нові проєкти, нові робочі місця".

"Росія, я думаю, дуже сильно буде щаслива, якщо ми адаптуємося до цієї реальності: будемо жити в бомбосховищах, будемо збирати гроші, щоб виїхати закордон, бажано всі; зупинимо всі підприємства, бо не на часі, не будемо створювати ніякого нового культурного проєкту, бо не на часі, не будемо взагалі запускати ніякі бізнеси.... Оце і є програш", – вважає Ярослав Трофимов.

Артист стверджує, що треба шукати варіанти, які створять робочі місця та мінімальні можливості для чогось, що схоже на нормальне життя.

Ярослав Трофимов (справа). Yaroslav Trofimov/Facebook

Співпраця з волонтерами

Перон і Театр №7 під час війни працюють як волонтерські центри. За словами Ярослава, артисти співпрацюють з ГО "Експедиція", яка займається розвитком низових волонтерських організацій. З більшістю гостей, які купили квитки на вистави ще до війни, вдалося домовитися про те, щоб гроші витратили для ЗСУ.

"Ми досі готові зробити на 500 кв.м прихисток для переселенців, де можна приймати мама моя рідна скільки людей. При чому приймати в дуже кльовому районі Одеси. Ми це (ред. місце) підготували, але, дякуючи Богу, не знадобилося", – розповів директор.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції