У місті Ізмаїл, що на Одещині, зменшили витрати на будівництво Алеї Слави. Гроші, які залишились, передадуть на підтримку Сил безпеки та оборони України.
Про це 16 травня повідомив міський голова Андрій Абрамченко.
За його інформацією, з метою економії відмовились від облаштування нової зливної каналізації та від благоустрою всієї північної частини площі Перемоги. Ці роботи мали обійтися у понад 4,5 млн гривень.
"Це дозволяє суттєво зменшити витрати, але якісна та візуальна складові проєкту не постраждають. Вдячний всім родинам, які змогли доєднатися до зустрічі і взяти участь в обговоренні цієї теми", — зазначив Абрамченко.
Першочергово загальна вартість проєкту складала 12,4 млн гривень на два роки: 6,4 млн гривень виділили на 2025 рік і 6 млн гривень — на 2026, додав мер.
У результаті зменшення витрат на потреби Сил безпеки та оборони України цьогоріч відправлять близько 1,4 млн гривень. Кошти у розмірі 3,1 млн гривень, які звільняться у 2026 році, також передадуть на потреби військових, підкреслив міський голова.
Крім цього, за інформацією Андрія Абрамченка, на місці вшанування загиблих, яке облаштували за ініціативи військових, встановлять інформаційний стенд з фотографіями полеглих місцевих захисників. Там вже встановили прапорці з іменами загиблих, тимчасову дошку з Гербом України та вазами для квітів.
"Ми показали проєкт цього інформаційного стенда родинам загиблих. Вони погодилися із запропонованим варіантом, але наполягали, що це має бути тимчасове рішення — до повного завершення робіт по Алеї Слави", — резюмував міський голова.
Що відомо про Алею Слави в Ізмаїлі?
Алею Слави планують розташувати на площі Перемоги, у її північній частині — навколо великої клумби з ялинкою. Згідно з рішенням виконкому, композиція складатиметься зі стилізованих синьо-жовтих язиків полум'я, стели та конструкцій із фотографіями загиблих. Також на території встановлять флагштоки з Державним Прапором та прапором Ізмаїла, а землю навколо застелять газоном, стійким до витоптування.
За інформацією міського голови Ізмаїла Андрія Абрамченка, підготовка до створення Алеї розпочалась у 2023 році. Тоді створили робочу групу, до якої увійшли історики, архітектори, представники родин загиблих, громадські діячі та волонтери. Місце розташування Алеї Слави обирали методом голосування серед трьох варіантів — Свято-Покровський сквер, північна частина площі Перемоги та Парк Пам'яті та Покаяння.
У голосуванні взяли участь 1222 людини, додав мер. За північну частину Площі Перемоги віддали голоси 495 містян, за Парк Пам'яті та Покаяння — 444, за Свято-Покровський сквер — 283.
27 грудня 2024 року отримали позитивний звіт державної експертизи щодо будівництва Алеї Слави. У березні 2025 року провели відкриті торги. За підсумками цих торгів переможцем стало приватне підприємство "Роднік", з ним уклали договір на суму понад 12 млн. гривень.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області