Одеський університет імені Мечникова проводить благодійну акцію зі збору донорської крові для військових. До 160-річчя закладу вони планують залучити щонайменше 160 донорів з-поміж студентів та співробітників вишу. Один із заходів відбувся 7 травня у приміщенні наукової бібліотеки.
За словами голови профспілкового комітету ОНУ ім. І.І. Мечникова Вадима Пєнова, це третій донорський день в університеті. У попередні прийшли здати кров понад 100 людей.
"Ми вже провели два донорські дні 23–24 квітня: тоді кров здали понад 120 людей, і це понад 30 літрів. 7 травня — третій день, і ми плануємо ще кілька акцій протягом місяця", — розповів представник університету.
Більшість донорів — студенти, для яких ця ініціатива стала першим досвідом участі в донації. Серед них і Валерій
"Нам викладачі запропонували таким методом допомогти нашим військовим, здати кров. І ми подумали, а чого б і ні, якщо можемо. Для мене тут нічого складного не було, кров з вени часто брали, тому я нічого не боявся. Самопочуття прекрасне", — прокоментував своє рішення долучитися до донорства крові студент.
Серед тих, хто вперше вирішив здати кров, і другокурсниця Маргарита. Дівчина зізнається, що давно мала бажання стати доноркою, але раніше не відповідала вимогам. Цього разу всі показники були в нормі, тож вона змогла долучитися до акції.
"Пройшло все прекрасно, лікарі взагалі дуже чуйно до мене ставилися, все було чудово, я не переживала, хоч в мене були трішки ускладнення", — розповіла дівчина.
До донорської акції долучилися не лише студенти, а й викладачі та працівники адміністративних підрозділів. Серед учасників — директорка наукової бібліотеки університету Олена Суровцева.
"Я, як директорка, не захотіла залишитися осторонь, тим більше це дуже гідна справа, коли кров дуже потрібна нашим бійцям. Це я вперше здаю кров, але маю надію, що це врятує комусь життя", — зазначила жінка.
Як беруть кров під час донації
Забір крові проводили співробітники обласної станції переливання крові. Лікарка-терапевтка Вікторія Борисова розповіла, що для того, аби процедура пройшла безпечно і комфортно, важливо дотримуватися певного харчового режиму. Зокрема, після 18:00 напередодні не слід вживати жирну чи білкову їжу, щоб знизити навантаження на печінку та забезпечити нормальну роботу організму під час здачі крові.
"Сама процедура здачі крові передбачає кілька етапів. Спочатку донор проходить реєстрацію та заповнює анкету. Далі — дослідження крові: визначення групи, загальний аналіз, особливо перевірка на рівень гемоглобіну. Після цього проводиться медичний огляд — терапевт вимірює тиск і оцінює загальний стан здоров’я. Потім оформлюються пробірки для аналізів на гепатити B і C, ВІЛ та сифіліс. І лише після цього донор сідає у спеціальне крісло для забору крові", — пояснила процедуру Вікторія Борисова.
За словами лікарки, регулярна донація крові сприяє зміцненню імунної системи. Вона також закликає всіх охочих брати участь у таких ініціативах, адже кожна здача крові здатна врятувати чиєсь життя.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області