У Миколаївській області в селі Благодатне сьомого лютого 2025 року внаслідок руху пливуна з піску та мулу вийшли з ладу глибинний насос на артезіанській свердловині та обсадна труба. Через це приблизно 400 людей залишилися без централізованого водопостачання. Воду підвозять двічі на день з двох сіл Чорноморської громади.
Про це 20 лютого кореспондентам Суспільного розповів голова Чорноморської сільської територіальної громади Андрій Дмитренко.
За його словами, 9 січня 2023 року внаслідок російського обстрілу в селі були пошкоджені труби водопостачання. Це може бути однією з причин, чому сьомого лютого 2025 року стався прорив на свердловині.
"На глибині близько 73–75,5 метра виник потужний пливун у зв’язку з руйнуванням обсадної труби, що спричинило проникнення мінеральних речовин (піску та мулу) у стовбур свердловини до верхнього рівня водоносного горизонту, унеможлививши подальше підняття питної води. Ми три дні намагалися вирішити проблему власними силами, але безуспішно. Викликали спеціалістів (геологів – ред.), які ще два дні технічно оцінювали ситуацію. Потім, через тиждень після аварії, провели комісію ТЕБ та НСТехногенно-екологічна безпека та надзвичайні ситуації".
Голова Чорноморської сільської територіальної громади говорить, 13 лютого скликали позачергову сесію, під час якої з місцевого бюджету виділили 458 тисяч гривень для встановлення нової сталевої труби діаметром 219 міліметрів.
"Свердловина — єдина, на жаль. Заживити з інших неможливо, тому що їх просто нема. Будемо 219 сталеву класти, таку саму, яка була в цій свердловині", — зазначає голова.
Спрогнозувати руйнування труби було неможливо, каже Андрій Дмитренко.
"Я так розумію, це через те, що раніше був обстріл, і земля, ніби посунулася. Геологи опустили камеру, подивилися й виявили корозійне руйнування труби. А чи зсунувся ґрунт під час вибуху, чи це сталося ще під час монтажу труби — зараз ніхто не може сказати" — розповідає Дмитренко.
Під час виїзного засідання 13 лютого 2025 року було прийнято рішення про необхідність здійснення поточного ремонту артсвердловини із заміною обсадної труби та встановленням нового фільтра. Про це начальник Миколаївської районної військової адміністрації Максим Кашуба розповів журналістам Суспільного.
"Укладено договір з підрядниками. Роботи виконуються спеціалізованими підприємствами", — сказав Максим Кашуба.
Станом на 20 лютого у селі воду людям підвозять двічі на день. Воду набирають у Чорноморці та Рівному.
"Відсутність води завжди є проблемою, адже вода — головне джерело життя. Сьогодні, в умовах, коли все залежить від централізованого водопостачання — прання, приготування їжі, санітарно-побутові потреби — це стає надзвичайно важливим питанням для будь-якого населеного пункту".
Відновити централізоване водопостачання планують на наступному тижні.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.