Перейти до основного змісту

Брав у полон росіян та їздив у пікапі з "Градом": історія воїна з Миколаївщини, який після поранення служить у ТЦК

Максим на псевдо Crazy родом з Миколаївщини, до великої війни був військовим. Після звільнення із ЗСУ чоловік працював на Південноукраїнській АЕС, а на початку вторгнення намагався мобілізуватися, попри відстрочку. У 2023 році розпочав службу на Запорізькому напрямку, згодом його підрозділ передислокували на Донеччину.

Військовослужбовець розповів кореспондентам Суспільного про свій бойовий досвід.

Після військової кафедри у 2014 році чоловіка мобілізували. Деякий час виконував бойові завдання на Херсонщині та Донеччині. Потім служив два роки у ТЦК, у 2018 році звільнився.

Повномасштабне вторгнення Максим застав у Південноукраїнську. Тоді він працював водієм автобуса на атомній електростанції.

"Почав проситися на призов, бо я був "заброньований". Директор автомобільного господарства не хотів мене відпускати. Казав: "Ти мені потрібен тут. Будемо тут робити свою тероборону маленьку". Тому примудрятися і працювати, і стояти на блокпостах", — пригадує він.

Військовослужбовець Максим, який після поранення служить у ТЦК та СП. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

У 2023 році військовий служив у складі 56-ї окремої мотопіхотної бригади. Спочатку його відправили на Запорізький напрямок, згодом — до Бахмута, пізніше — на позиції біля Григорівки, що на Донеччині.

Разом із побратимами вони шукали різні способи протистояти армії Росії. Один із таких — створення саморобної реактивної установки на базі пікапа, яку військові назвали "кошмаромобіль".

"Взяли чотири труби від БМ-21 "Град", зробили станину. Волонтери та майстри з Вінниці допомогли. І працювали, стріляли — у нас був "мініград", — розповідає Максим.

Максим з побратимами, позаду яких так званий "кошмаромобіль". Особистий архів Максима

Через нестачу боєприпасів військові знаходили нерозірвані ракети в посадках і використовували їх повторно. За словами Максима, їхній комбриг був здивований ініціативою.

За час служби на передовій Максим разом із побратимами взяв у полон чотирьох російських військових. Серед них — один боєць із російського "Газпрому", якого знайшли пораненим на полі бою. Інші здалися тільки після того, як українські військові застосували важке озброєння.

"Поки танк не заїхав в окоп і не вистрілив — не хотіли здаватись".
Максим разом з побратимами поруч з військовим РФ (посередині). Особистий архів Максима

Під час одного з артобстрілів Максим дістав поранення в око. Лікарі здійснили п’ять операцій, проте сітківка все одно пошкоджена на 70 відсотків.

"Оком бачу я геть трохи. У мене ще було звання капітана. То мені сказали: "Буде в тебе нове звання — "Капітан Морган", — говорить військовій.

Військовослужбовець Максим після поранення. Особистий архів Максима

Попри травму чоловік все одно повернувся до лав українського війська. Розповідає, головна мотивація захищати країну — діти та дружина.

"Я без них, як без повітря. Я завжди собі ставив таку ціль: якщо буде можливість потрапити додому хоча б на дві години — я потраплю. Сімʼя — це святе", — висловлюється Максим.

Військовослужбовець Максим, який після поранення служить у ТЦК та СП. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Військовослужбовець закликає людей не боятися йти до лав армії.

"Те, що кажуть: "Я не навчався, я не вмію, не стріляв з автомата" — це не проблема, цьому навчать. Просто люди не розуміють, якщо зараз все посипеться і не буде можливості хлопців підстрахувати та підтримати, то ворог прийде знищувати, а ми станемо під їхній прапор. Нас мобілізують, і не буде ніхто запитувати. Скажуть: "Грузись в "КамАЗ". Окей, ми. А дітям як бути?".

Станом на лютий 2025 року Максим продовжує службу у районному ТЦК та СП на Миколаївщині.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня
Вибір редакції