Перейти до основного змісту

Забезпечення порядку та захист учнів. Як інспектори служби освітньої безпеки працюють у школах Миколаївщини

На Миколаївщині станом на сьоме лютого в ліцеях працюють 22 інспектори освітньої безпеки. Частина з них — чинні поліцейські, які обійняли ці посади після курсу додаткової підготовки, решта були цивільними.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця сектору організації освітньої безпеки Наталія Хаюк.

З її слів, проєкт інспекторів освітньої безпеки пілотний. Перші інспектори стали до роботи з початку навчального року. Вони перебувають в закладі весь день.

"Безпосередньо в цьому році інспекторами освітньої безпеки було виявлено два факти нанесення підлітками тілесних ушкоджень неповнолітнім. Наразі триває досудове розслідування за вказаними фактами", — говорить Наталія Хаюк.

Начальниця сектору організації освітньої безпеки Наталія Хаюк. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Хаюк зазначила, що основними завданнями інспекторів є координація пропускного режиму, евакуація дітей під час повітряних тривог і надзвичайних ситуацій. Окрім того, вони відповідають за комунікацію з екстреними службами, особисте реагування на правопорушення та вжиття відповідних заходів.

Інспекторка освітньої безпеки спілкується зі школярками. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Оксана Петрова служить інспекторкою служби освітньої безпеки в одному з ліцеїв Вознесенська вже два тижні, де очно навчаються понад 300 дітей. До того, як дівчина вдягнула поліцейський однострій, вона працювала вчителькою в закладах освіти.

"Це пов’язано з тим, що з дитинства мені дуже подобалася правоохоронна діяльність. Це була моя мрія. Працюючи вчителькою, я думала про те, як зробити урок успішним: забезпечити порядок, дисципліну та піклуватися про безпеку дітей. Зараз я маю змогу це здійснювати", — розповідає інспекторка.

Інспекторка служби освітньої безпеки Оксана Петрова. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Для чинних правоохоронців підготовка триває місяць, для відібраних цивільних — пів року. У поліцейської є нагрудний відеореєстратор, планшет та інші спецзасоби.

"Мій робочий день розпочинається з огляду пришкільної та прилеглої території, а також самого навчального закладу. Після цього я зустрічаю дітей, які приходять на навчання", — говорить Оксана Петрова.

Оксана в ігровій формі навчає першачків безпеки в інтернеті. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Також Оксана в ігровій формі навчає першачків безпеки в інтернеті. Всі діти, після перегляду тематичного відеоролика, складають пароль з 16 знаків, де, окрім цифр, є англійські літери. Окрім цього, 27-річна інспекторка комунікує з батьками учнів

"Інспекторка є однією з наших колег, яким довіряють діти. Вона допомагає нам у проведенні уроків, залучаємо її до проведення батьківських зборів і запрошуємо на профілактичні бесіди з дітьми", — каже заступниця директора з виховної роботи Ольга Костюк.

Станом на сьоме лютого 2025 року на Миколаївщині інспектори працюють у Вознесенській та Первомайській громадах.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня
Вибір редакції