У Миколаєві батьки учнів однієї з гімназій вимагають облаштувати укриття в навчальному закладі, щоб їхні діти змогли вийти на очне навчання. Шостого лютого батьки зустрілися з представниками місцевої влади.
Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з учасниками заходу.
Заступник міського голови Анатолій Петров під час зустрічі розповів, що у цій гімназії укриття потрібно будувати з нуля. Проєкт його будівництва обіцяють зробити до квітня 2025 року, але на реалізацію можуть знадобитися роки. За нормативами сховище має бути розташоване не далі 500 метрів від навчального закладу.
"Тому вивчаємо найближче укриття, яке можна було б відремонтувати, та переміщувати туди, відповідно до нормативів, дітей під час повітряних тривог. В принципі компроміс знайдено. В одній зі шкіл ми починаємо ремонтні роботи, і сподіваюсь, що з першого вересня ми організуємо навчальний процес у змішаній формі", — каже Анатолій Петров.
Виконувачка обовʼязків директора гімназії Катерина Карпенко говорить, що до повномасштабної війни в закладі навчалося понад 600 учнів, нині — 475.
"Звичайно, є випадки переходу до закладів освіти з очним навчанням. У нас, на жаль, такої можливості немає. Тому що немає підвального приміщення, яке можна було б облаштувати під найпростіше укриття", — розповідає вона.
За словами Катерини Карпенко, те приміщення, що є — не підходить. Так зазначено в акті обстеження, тому його не розглядають для укриття, зокрема приміщення мале.
Одна з матерів Віра Андрєєва каже, переводити дітей до інших шкіл не варіант. Жінка має трьох дітей, яких буде незручно возити в інші частини міста, говорить вона.
"В цій школі навчалася ще я, мене влаштовує все в ній. Діти й самі не хочуть переходити, бо тут вони зі своїми однокласниками з першого класу спілкуються", — розповідає Віра.
Ще одна мати учня, Тетяна Гаврилова, каже, що її не влаштовує дистанційне навчання.
"В мене хлопчик, і я не хочу переводити його до іншої школи, адже в нього тут є секції: спортивна, музична. І я не можу його возити кудись подалі, до якоїсь іншої школи, бо в нас кожна хвилина розрахована", — говорить Тетяна.
"Ми вимагаємо, щоб у нас було укриття, щоб наші дітки могли достойно вчитися, і щоб потім достойне працевлаштування в них було".
Станом на шосте лютого у Миколаєві 26 шкіл не мають підвальних приміщень, які підійшли б для облаштування укриття лише завдяки ремонтним роботам, повідомив заступник міського голови Анатолій Петров.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.