Перейти до основного змісту

У Миколаєві жителів закликають зупинятися на хвилину щодня о дев'ятій годині ранку, аби вшанувати пам’ять тих, хто загинув унаслідок великої війни. Міська влада та волонтери нагадують про хвилину мовчання, підприємці долучаються до вшанування, а у комунальному транспорті лунають оповіщення.

Кореспонденти Суспільного запитали у миколаївців, що для них означає хвилина мовчання.

Заступник міського голови Миколаєва Віталій Луков розповідає, що хвилина мовчання важлива для кожного.

"І в лікарнях, і в закладах освіти, і в закладах культури, і в комунальних підприємствах хвилина мовчання — це зупинка роботи для вшанування всіх тих, хто загинув від російського неадеквата", — говорить він.

Заступник міського голови Миколаєва Віталій Луков. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

За словами Лукова, окремо організовують й зустрічі з підприємцями.

"Я особисто провів дві зустрічі: одну із найбільшими продуктовими мережами, зокрема "Епіцентр", і ще одну — з аптеками. Ми попросили підприємців у цей час зупиняти касове обслуговування. Погодження було, зараз ми проводимо аналіз, наскільки це вдалося", — розповідає він.

Попри зусилля влади, не всі містяни дотримуються хвилини мовчання.

Як реагують миколаївці

Дружина загиблого спецпризначенця Володимира на псевдо Обод, Ірина, переконана, що навіть хвилина мовчання є мінімальним, але важливим жестом пам’яті.

"Один раз мені трапилась процесія: везли на поховання загиблого військовослужбовця, на Аркасіївській вулиці, я зупинила авто, вийшла з машини, одна я зупинилась, ще й позаду всі почали сигналити, що я стала, при тому я стала на аварійці. Мені це дуже не сподобалось, тому що людям абсолютно все одно, що відбувається. Я розумію, багато хто вже втомився від цього, але мені здається, це найменше, що людина може зробити для вшанування".

Дружина загиблого Ірина. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Місцеві волонтери організовують акції, щоб нагадати жителям про хвилину мовчання. Одна зі співорганізаторів, Христина, пояснює, що Миколаїв має шанувати своїх героїв постійно.

"Хотілось би, щоб Миколаїв не відставав. По нашій Алеї слави ми бачимо, скільки наша область втратила своїх. Чому ми не шануємо їх (загиблих воїнів — ред.)? Чому ми говоримо про них тільки в контексті якихось дат загибелі? Чому кожен день не згадуємо? Це треба: гучномовці на Соборній, на проспекті, в державних установах. Це взагалі повинно бути обовʼязково.", — розповідає Христина.

Одна зі співорганізаторів акцій Христина. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Психологиня Людмила Опанасенко вважає, що для того, щоб суспільство звикло до хвилини мовчання, потрібно більше, ніж плин часу.

"Мені здається, для цього потрібен не час, а така чутливість і розуміння. Якщо людина буде поінформована настільки, що їй перестане бути байдуже, їй не треба для цього проводити низку заходів", — говорить вона.

У міськраді повідомляють, що планують впровадити систему нагадувань про хвилину мовчання через гучномовці у громадських місцях та транспорті.

Нагадаємо, 16 березня 2022 року президент України А указ про щоденну загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими через війну.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня
Вибір редакції