У Миколаєві станом на 14 листопада дві тисячі будинків забезпечені теплом. З першого листопада у місті розпочався опалювальний сезон. У "Миколаївоблтеплоенерго" та ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ" було десять днів на підготовку.
Про це повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.
Міський голова повідомив, що всі котельні Миколаївського комунального підприємства "МОТЕ" працюють. З житлового фонду опалюється 1227 із 1234 будинків. Усі школи (47 із 47) та дитячі садки (42 із 42) забезпечені теплом. Усі лікувальні заклади (22 із 22) також опалюються. Зі спортивних закладів тепло отримали 12 із 13 об'єктів.
"Наразі підприємство здійснює поточну роботу, подачу теплоносія до житлових будинків забезпечено. За окремими адресами теплоносій відсутній — про причини можна дізнатися в обслуговуючої компанії чи теплопостачальника", — йдеться в повідомленні.
Приватне акціонерне товариство "Миколаївська ТЕЦ" забезпечило теплом:
- Житловий фонд — з теплом 750 будинків із 760.
- Освіта — всі школи (20 з 20) та садочки (21 з 21) з теплом.
- Лікувальні заклади — 20 з 20 з теплом.
- Спорт — 5 з 5 з теплом.
- Культура — 12 з 12 з теплом.
- Соціальний захист — 4 з 5 з теплом.
Наразі немає опалення за адресами:
- вулиця Марка Кропивницького (Потьомкінська), 17, 17а;
- вулиця Садова, 29а;
- вулиця 11а Поздовжня, 2;
- провулок 1 Лінія 1/1, ½
- вулиця Шкільна, 5.
Зі слів Сєнкевича, у разі відсутності тепла треба звертатися з повідомленням на сторінку підприємства та обов'язково вказувати адресу.
Відповідальність за прийняття та розподіл тепла всередині будинку несе балансоутримувач — керуюча компанія або ОСББ. Вони мають видалити повітря із системи та за необхідністю перезапустити окремі внутрішньобудинкові мережі.
Що відомо про опалювальний сезон 2024-2025
- Очільник ОВА Віталій Кім 28 жовтня повідомив, що на Миколаївщині триває підготовка до опалювального сезону 2024-2025. Регіон на 58 відсотків не залежить від газу, а централізоване опалення залишилось лише в обласному центрі.
- 12 жовтня Віталій Кім повідомив, органи місцевого самоврядування регіону чекають на зниження середньодобової температури, аби розпочати опалювальний сезон.
- Станом на жовтень 2024 року підприємства обласного центру замінюють зношені тепломережі. Котельні та інші джерела теплогенерації ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" готові до роботи, говорить директор Микола Логвінов.
- В області очільники громад залучають благодійні організації та волонтерів до допомоги місцевим жителям в опаленні їхніх будинків.
- В опалювальний період 2024-2025 років "Миколаївоблтеплоенерго" має намір перейти на двоставкові тарифи за послугу з постачання тепла для населення. Для споживачів інших груп двоставковий тариф діє з 2021 року.
- За словами радниці начальника Миколаївської ОВА Вікторії Олійник, у Миколаївській області 23,5 тисячі власників житла використовують системи електрообігріву. 80 відсотків з них — це власники приватних житлових будинків.
- Директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва повідомила про чинну державну програму забезпечення населення та жителів районів, де тривали бойові дії, дровами або іншими видами твердого палива коштом державних і місцевих бюджетів, а також міжнародних донорів;
- Голова Асоціації ОСББ Миколаєва Михайло Антоненко говорить станом на 22 вересня 2024 року понад 80 відсотків багатоквартирних будинків готові до прийому тепла. Подавати тепло з 15 жовтня готові обидва теплопостачальні підприємства Миколаєва;
- Протягом 2024 року працівники "Миколаївської ТЕЦ" відремонтували понад чотири з половиною кілометри теплоносія;
- Міністр енергетики Герман Галущенко 8 серпня 2024 року повідомив, що регіон генерує близько 600 МВт потужностей, не враховуючи атомну станцію. А також додатково використовує енергію вітру та сонця. Начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім додав, що загальне споживання становить близько 360 МВт.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.