У Миколаївському протезно-ортопедичному центрі за гроші державного бюджету людям виготовляють протези, ортези, корсети ШеноОртопедичні корсети, які використовуються для консервативного лікування сколіозу (викривлення хребта). Вони призначені для корекції форми хребта шляхом створення тиску на опуклі зони і забезпечення вільного простору для вирівнювання вм'ятих ділянок. та підбирають ортопедичне взуття. Послуга безкоштовна й доступна для військових, ветеранів, людей з інвалідністю. У середньому на місяць виготовляють 30 протезів.
Про це кореспондентам Суспільного 12 листопада 2024 року розповіла заступниця керівника Миколаївської філії Львівського медичного протезно-ортопедичного центру "Ортотоп" Наталя Йосипенко.
У центрі виготовляють протези нижніх кінцівок, на них найбільший попит, розповідає Наталя Йосипенко.
"Люди, які до нас приходять, оформлюють документи на безкоштовне отримання наших виробів. Для цього ми їм допомагаємо зібрати певні комплекти документів. Детальніше ми проконсультуємо під час звернення", — говорить посадовиця.
Перші кроки у новому протезі робить Олександр — клієнт центру. Протезист Петро Мураренко, котрий працює з чоловіком, каже, пристрій має вакуумне кріплення до кукси та систему налаштувань.
"З заводу він налаштований для повсякденного використання. Якщо пацієнту потрібно якісь інші налаштування, то зі смартфона можна все це зробити", — додає протезист.
Колінний вузол — японського виробництва, каже Петро Мураренко. Такий протез коштує приблизно мільйон гривень. Стопа також модифікована для більш зручної ходьби — ступати на каміння стало легше.
В іншому кабінеті центру на примірку протеза для ходьби очікує ще один Олександр. Чоловік втратив стопу з частиною гомілки три місяці тому.
"У селі Кізомис Херсонської області наступив на міну "Пелюстка", — каже Олександр.
Чоловік до медичного центру прийшов на своєму першому протезі, який не зовсім підходить для повсякденного використання, говорить протезист Олександр Рісай. Зі слів фахівця, то був протез для купання, втім він також придатний і для ходьби.
Всі заміри, підгонку та гільзу протеза роблять у лікарні, на місці. Зробивши зліпок кукси, його обтягують м'якою вкладкою зі спеціального матеріалу.
"Зверху надягається набір спеціальних панчіх, ламінується все смолою під вакуумом. Виходить жорстка гільза протеза", — каже протезист Олександр Рісай.
Залежно від потреби пацієнта до гільзи кріплять додаткові елементи, пояснює фахівець.
Ще в одній з майстерень працюють над ортезами. Вони призначені для корекції, підтримки, реабілітації кінцівок. Наприклад, коли потрібно правильно вивести стопу дитині з деформаціями, розповідає протезист Іван Карпинський.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.