Перейти до основного змісту

До села на Миколаївщині приїхала команда лікарів-волонтерів: надавали безкоштовні консультації

До села Євгенівка, що на Миколаївщині, дев'ятого листопада з медичною місією приїхала команда лікарів-волонтерів від благодійної організації "Frida Ukraine" та гуманітарного фонду Сергія Притули. Благодійники за сім годин роботи зареєстрували 75 людей та надали 201 медичну послугу.

Про це журналістам Суспільного розповіла капітанка команди благодійної організації "Frida Ukraine" Марина Котлобай.

Зазвичай у команді, що приїздить з благодійною місією, 23-25 людей, каже Марина Котлобай. Серед спеціалістів є кардіолог, офтальмолог, лікар УЗД, гінеколог. Також є мобільна стоматологія. Волонтери з собою привозять необхідне обладнання та безкоштовні ліки.

Капітанка команди благодійної організації "Frida Ukraine" Марина Котлобай. Миколаївщина, 9 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв

На консультацію до стоматолога Назара Алі у Євгенівці звернулися люди переважно понад 60-річного віку, зазначив лікар. Якщо батьки приводять обстежити дітей, їх обслуговують без черги.

"Нам пацієнт сказав, що найближчий стоматолог в Миколаєві. А тут немає санації ротової порожниниКомплекс лікувальних і профілактичних процедур для оздоровлення порожнини рота та запобігати виникненню захворювань., тобто у людей немає профілактики. Це дуже видно по дітях навіть", — розповідає Назар Алі.

Стоматолог Назар Алі, 9 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олена Земляна

Зі слів фахівця, для дітей намагаються робити комплексне обстеження, складають план лікування та направляють на алергопроби.

Лікарські інструменти. Миколаївщина, 9 листопада 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олена Земляна

Лікарка УЗД Христина Авраменко говорить, пацієнти із прифронтових сіл недообстежені й не мають можливості спостерігати за своїми вже встановленими діагнозами.

"Наприклад пацієнт має вузли щитоподібної залози. Вони про них знають, але останній раз робили ультразвукове дослідження ще до ковіду, а потім повномасштабне вторгнення їм завадило продовжити обстежуватись і так далі", — додає Авраменко.

Фельдшерка-акушерка з села Євгенівка Наталія Нестерук розповідає, люди чекали лікарів, а найбільше благали приїхати деяких профільних.

"Найбільше (чекали — ред.) окуліста, невролога, кардіолога, ендокринолога. Дуже багато цукрового діабету у нас зараз. Ми виявляємо, у нас є глюкометр, багато цукрового діабету", — говорить Наталія Нестерук.

Бланк. Суспільне Миколаїв/Олена Земляна

Жителька населеного пункту Лідія скористалась послугами лікарів. Говорить, у селі профільних фахівців немає, аби відвідати їх, слід витратити цілий день на поїздку до Миколаєва.

"Мені треба було пройти консультацію ендокринолога, у нас зараз її немає. ЛОРа також нема. Щоб з’їздити у Миколаїв, мені треба дібратися спочатку в район, у Снігурівку. А зі Снігурівки їхати маршруткою у Миколаїв", — розповідає Лідія.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції