Перейти до основного змісту

Любителям жахів та містики. Добірка українських книг у жанрі горор, за рекомендацією миколаївських бібліотекарів

Книги подружнього тандему літераторів Наталії та Олександра Шевченків . Суспільне Миколаїв/Поліна Гожбур

Примари, перевертні, зомбі, вурдалаки та відьми — усі складуть компанію у день, коли "зникає" кордон між міфічним і реальним світом. Для любителів "жахливої" атмосфери Геловіну Суспільне Миколаїв пропонує добірку книг у жанрі горор, що написали українські автори.

Добірку підготували за рекомендацією фахівців Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки. Думка автора може не збігатися з позицією редакції.

Містично-фантастичні оповідання — Юрій Винничук

"Антологія української готичної прози", "Чорт зна що. Запропаща душа" й "Чорт зна що. У кігтях Хапуна" — оповідання українських класиків XVIII-XIX століття. У книгах йдеться про відьом, чортів та інших міфічних істот.

"Окремі видання, об'єднанні однією темою — "чортівнею", розповідає бібліотекарка Валентина Дудка.
Містично-фантастичні оповідання письменника Юрія Винничука. Суспільне Миколаїв/Поліна Гожбур

Укладачем цих збірок є Юрій Винничук — "батько чорного гумору", письменник, перекладач, знавець літературних містифікацій, член культурної та правозахисної громадської організації Український ПЕН та віцепрезидент Асоціації українських письменників.

Родзинкою антологій є ілюстрації містичної тематики. Зокрема в обох збірках "Чорт зна що" використані малюнки французького гравера та ілюстратора Гюстава Доре, говорить фахівчиня.

"Бранці мороку" та "Оксамитовий перевертень" — Наталія та Олександр Шевченки

Зі слів бібліотекарки Валентини, твори подружнього тандему суттєво полоскочуть нерви. Наталію та Олександра Шевченків називають "українськими Стівенами Кінгами".

Книги подружнього тандему літераторів Наталії та Олександра Шевченків. Суспільне Миколаїв/Поліна Гожбур

Їхні романи — це суміш жахів, містики, мелодрами, та екшну. На сторінках книг описані духи, живі мерці, старий будинок, відьми, перевертні та жертвоприношення.

"Бранці мороку" перенесе читача до позаміської глушини, куди змушена переїхати успішна письменниця та її чоловік. Вони оселились у старому будинку, де й починають відбуватися дивні речі: він стає одержимий, а її переслідують духи дітей. Як виявилось, вбитих в цьому будинку маніяком", — розповідає фахівчиня.

"Я бачу, вас цікавить пітьма" — Іларіон Павлюк

"Прочитавши, відчуєш як мороз йде шкірою".

Психологічний трилер уродженця Херсону Іларіона Павлюка — продюсера, документаліста, журналіста, лейтенанта у Збройних силах України.

"За сюжетом, у забутому селищі Буськів Сад коїться суцільна чортівня. Містичним чином то зникають, то з'являються нізвідки люди, відбуваються криваві злочини, а ще ходять чутки про маніяка на прізвисько Звір. Чи вдасться кримінальному психологу Андрію Гайстері розібратися в цьому жахітті?" — розповідає Валентина Дудка.

Книга "Я бачу вас цікавить пітьма" письменника Іларіона Павлюка. Суспільне Миколаїв/Поліна Гожбур

У творі поєднали реалізм, надприродний зміст і міфологічні мотиви. У 2020 році за цю книгу автор отримав відзнаку від Українського інституту книги.

"Служитель" — Андрій Гулкевич

"Вампірський роман".

Книга тернопільського письменника та юриста-практика Андрія Гулкевича.

Книга "Служитель" тернопільського письменника Андрія Гулкевича, "Служитель". Суспільне Миколаїв/Поліна Гожбур

Головний герой роману, Олексій, разом із батьківською спадщиною отримує "сімейне прокляття". Згідно з укладеним далекими предком кровним пактом, він має стати довічним служкою барона-вампіра.

Химерний світ праукраїнської міфології — Дара Корній

"Яскраво та захопливо".

Сутінкова сага "Зворотний бік світла", "Зворотний бік темряви", "Зворотний бік сутіні" та міські фентезі "Щоденник Мавки", "Гонихмарник", "Місяцівна", "Тому, що ти є".

Збірки книжок української письменниці Мирослави Замойської, відомої як Дара Корній. Суспільне Миколаїв/Поліна Гожбур

Авторкою творів є волинянка Мирослава Замойська, відома як Дара Корній, лауреатка конкурсу "Коронація слова".

"Це історії про любов і справедливість, а ще про людей та химерних істот, що намагаються віднайти свою істинну сутність. Головними героями цих романів є янголи, упирі, відьми, потерчата та інші "дивні" персонажі української демонології", — розповідає фахівчиня Валентина.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції