У Миколаївській міській бібліотечній мережі станом на 27 жовтня діють 23 групи розмовного клубу з вивчення української мови. Вісім з них — на базі Центральної міської бібліотеки імені Марка Кропивницького. У кожній групі від п’яти до десяти слухачів.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка закладу Інга Хоржевська.
За словами Інги Хоржевської, запровадили розмовні клуби за всеукраїнським проєктом "Єдині" у липні 2022 року.
"Із цих 23 груп вісім працюють саме на базі Центральної бібліотеки. Вік наших користувачів, які приходять, аби опанувати краще українську, спілкуватися вільно українською — від 38 до 77 років", — зазначила керівниця ЦМБ імені Кропивницького.
Модераторка розмовного клубу Лариса Сиченко говорить, у проєкті беруть участь люди, які відчувають потребу говорити українською.
"Видно, що їм не вистачає просто людського спілкування, поговорити й саме українською. Тут є люди, які свідомо з початком війни відмовились, категорично відмовились розмовляти російською мовою. І тому попервах кажуть: "Правильно-неправильно, але як знаю, так говорю українською", — розповідає Лариса Сиченко.
Вчителька української мови й літератури Лариса Сиченко викладає у Миколаївському ліцеї №53. Жінка каже, з жовтня 2023 року на волонтерських засадах працює у розмовному клубі з вивчення української мови у Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького.
"Це не про граматику, це не про правопис. Це про вміння і бажання говорити".
"Хобі моє — це оголошення найрізноманітніші. Вже і слухачі клубу приносять свої фото, самі вже вміють знаходити помилки — фотографують, ми розбираємо. Намагаємось перейти на правильну українську", — додає модераторка.
Місцева жителька Ганна Сологуб розповідає, почала відвідувати розмовний клуб близько місяця тому.
"Чому? Тому що я живу в Україні і хочу розмовляти українською мовою. До цього в мене російська мова була", — каже слухачка розмовного клубу.
"Війна змінила пріоритети, мабуть так".
Ганна працює медсестрою. З її слів, намагається спілкуватися українською на роботі, стала читати українські книжки.
Пенсіонерка Тетяна Ємельянова приходить до розмовного клубу з вересня 2024 року. Розповіла, на початку повномасштабної війни виїжджала з родиною до Вінниці, там почала ходити на курси української мови. Цього року повернулася до Миколаєва.
"Хочу навчитися говорити українською мовою і поспілкуватися з такими ж, як я. 45 років прожила у Миколаєві, а народилася в Росії, тому я не вчила українську ніколи", — говорить Тетяна Ємельянова.
Заняття відбуваються раз на тиждень, теми для розмови пропонують самі слухачі, каже модераторка розмовного клубу Лариса Сиченко. Цього разу говорили про літературу та українське кіно.
"У нас і приватні підприємці, і пенсіонери, і працюючі люди в різних сферах: освіта, медицина, економіка, юриспруденція — різні люди. І знаходять спільну мову", — зауважує Лариса Сиченко.
За словами директорки ЦМБ імені Кропивницького Інги Хоржевської, ведуть групи і працівники закладу, і волонтери, терміни участі не обмежені.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.