У селі Зелений Гай, що на Миколаївщині, відкрили ком'юніті-центр, який працюватиме щодня. Центр пропонує місцевим жителям психологічні заняття, майстеркласи, арттерапію та правову допомогу.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла голова громадської організації "Зеленогайські ініціативи" Юлія Учень.
За її словами, центр вдалося облаштувати за чотири місяці.
"Заходи ком’юніті-центру — це не лише арттерапії, а й правова допомога, оформлення якісь, консультації. Тобто це великий такий збір заходів. Сьогодні йде розвантаження для жінок психоемоційне через майстер-клас, тобто малювання шоперів. Також це дітки, батьки прийшли, діти займаються окремо", — говорить Юлія.
Наталія разом із трирічним сином прийшла на заняття у ком'юніті-центр. Каже, поки створювала малюнок на шопері, син разом з іншими дітьми малював фарбами.
"Малювала дівчинку, квіти, свої емоції, які хочеться передати, що ми дійсно з України та хочемо жити тут. Дитина моя малювала гарбуз. Їх (дітей — ред.) запросили, вони малювали яблуками", — розповідає Наталія.
"Це для мене було вперше, бо я ну не приходила сюди, мені дуже сподобалося, гарно все".
Місцева жителька Майя також долучилася до розмальовування шопера. Каже, що також завдяки заняттям з психологом заспокоюється.
"Емоції дуже хороші, заспокійливі, і є де розраду оцю зробити трошки от цього, що там стріляють, що там десь щось вибухи якісь, то тут можна трохи за це все забути", — висловлюється жінка.
За словами фахівчині з психологічного здоров’я Міжнародного медичного корпусу Людмили Романенко, тема заняття — мотивація та самодисципліна. Заняття на тему психології організовують щочетверга.
"Говоримо про якісь психологічні аспекти й вони отримують якусь свою поробку, якийсь витвір, свій власний шедевр. І це найголовніше, і вони отримують і красу, і задоволення. Це мотивує їх приходити ще. Така, знаєте, індивідуальна ситуація успіху", — говорить Романенко.
У селі Зелений Гай та Оленівка проживає понад 800 людей, серед яких 167 — діти, яким потрібне місце для відпочинку та розвитку, розповідає староста Оксана Гнедько.
"Маємо на сьогодні таку гарну, світлу, велику кімнату, якої у нас не було, тому що споруда була зруйнована військовими діями. І сьогодні це начебто й маленьке, але таке досягнення, яке дуже потрібно для нашого населення", — розповідає староста села.
Ком'юніті-центр відкритий за допомогою благодійних фондів "DCA", "Молодь України" та "Українська освітня платформа", каже голова громадської організації "Зеленогайські ініціативи" Юлія Учень.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.