В одній з лікарень Миколаєва безплатно роблять ендопротезування для людей, які втратили кінцівки. Протези виготовляють безпосередньо у закладі на обладнанні, яке передали німецькі донори.
Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з пацієнтами та лікарями щодо безплатного протезування у медзакладі.
Протягом місяця щодо реабілітації до лікарні звертається від п'яти до семи людей, говорить фізичний терапевт Ігор Малярчук.
"Ми працюємо на баланс та координацію. Також працюємо з еластичними гумками або еспандерами. Постійно змінюємо програму та корегуємо, тому що, якщо ми не додаємо навантаження, то немає нормального результату. У нас за місяць, мабуть, 70-80 відсотків — це інсультні хворі, ампутації менше. Потрібно знати як з кожним хворим працювати. Є також переломи, розриви сухожиль і так далі", — каже лікар.
До повномасштабної війни місцевий житель Андрій був тренером з футболу. У 2023 році долучився до лав ЗСУ. Розповідає, кінцівку втратив під час виконання бойового завдання на Херсонщині. Цьогоріч йому встановили протез. Каже, після реабілітації планує повернутися до спорту.
"Ми займалися вправою на відновлення, на координацію рухів. Для того, щоб навчитися заново ходити. Це дуже-дуже багато часу вчитися заново. Це і для мене потрібно, тому що я хочу вийти далі працювати", — говорить чоловік.
Дмитро Руденко раніше працював системним адміністратором, нині навчається на протезиста. Говорить, все обладнання передали німецькі донори.
"Сьогодні ми виготовляємо протези, а саме культиприймачКультиприймач — це протезна конструкція, яка слугує для з'єднання кукси (залишку ампутованої кінцівки) з протезом. та сам протез. Вони виготовляються з макета: пінопласт, який вирізається, потім нагрівається пластик, який уже натягується на сам пінопласт. Після чого, з металевих збірок збирається сам протез. Це займає приблизно десь дві години орієнтовно", — пояснює майбутній протезист.
За словами директора компанії "HORUS" Едуардо, вартість обладнання, на якому виготовляють протези, становить 50 тисяч доларів.
"Ми пожертвували лікарні все обладнання, необхідне для виробництва цих протезів на місці. Зараз ми навчаємо працівників закладу використовувати ці обладнання. Ми робимо так, щоб наші пацієнти знову могли ходити", — каже Едуардо.
Лікарню для реабілітації та протезування обладнали на 80 відсотків, говорить заступник міського голови з гуманітарних питань Анатолій Петров.
"Сьогодні потреба часу, багато хлопців, військовослужбовців залишаються без кінцівок. І це досить молоді люди, деяким по 22-24 роки, у них життя попереду. І ми маємо створити умови й можливість повноцінного життя для цих людей", — говорить Петров.
Що відомо про ендопротезування
- Ендопротезування — хірургічна операція, при якій пошкоджений або зруйнований суглоб замінюється штучним. Протез повністю повторює анатомічну форму, структуру суглоба. Операція робиться у випадку, якщо функції суглоба обмежені або втрачені повністю.
- Понад 100 протезів колінних та кульшових суглобів встановили у 2024 році миколаївцям за програмою безплатного протезування. За гроші міського бюджету закупили 89 суглобів. Також цьогоріч вперше за централізованими поставками МОЗ місто отримало 61 кульшовий суглоб, станом на 29 вересня встановили 45 пацієнтам.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.