У вересні 2024 року в Миколаєві обрізали 187 дерев біля мереж вуличного освітлення вздовж тисячі кілометрів. Комунальні підприємства здійснюють обрізку зелених насаджень, що перебувають в "аварійному" стані та заважають електромережам.
Про періодичність запобіжних заходів від комунальних підприємств кореспондентам Суспільного розповів майстер-енергетик комунального підприємства госпрозрахункова дільниця механізації будівництва Станіслав Халай.
За його словами, комунальне підприємство ГДМБ організовує часткову обрізку дерев, які заважають зовнішній системі освітлення. Основні труднощі під час робіт з мережами виникають через стихійні явища.
"Нещодавно був буревій. Частину мереж в місті, у тому числі й наші мережі, було пошкоджено падаючими деревами та гілками. Для того, щоб запобігти цій проблемі ми проводили профілактичну обрізку дерев у охоронній зоні наших мереж", — каже Станіслав Халай.
Місцевий житель Сергій говорить, часто прогулюється містом й став помічати необрізані дерева, які створюють небезпечну ситуацію, нависаючи над дротами.
"Думаю, що треба за деревами слідкувати. Особливо в цей час, коли є можливість пошкодити лінії, а людей зараз мало, щоб все це ремонтувати. Тим більш професіоналів, тому потрібно кошти на це спрямовувати", — ділиться Сергій.
Начальниця відділу державного екологічного нагляду природно-заповідного фонду та рослинного світу Миколаївської області Інна Кривко зазначає, санітарну обрізку дерев можна проводити протягом всього року.
"Є три види обрізки. Санітарна — обрізаються сухі, "аварійні" гілки. Формувальна, тобто задається певна форма деревам. І омолоджувальна — здійснюється для старих дерев, в яких є усихаюча вершина та ріст пагонів припинився", — розповідає жінка.
У відповіді на інформаційний запит кореспондентів Суспільного директор комунального підприємства "Миколаївські парки" Дмитро Чучмай зазначив, графіки робіт з обрізки дерев у місті складаються щомісяця. Чоловік додає, обрізку дерев здійснюють згідно з пріоритетами:
- Першочергово — в місцях масового скупчення людей: парках, скверах та зелених зонах;
- У другу чергу по магістральним вулицям міста державного та місцевого значення;
- У третій черзі — за зверненнями громадян.
Крім того, фахівці підприємства здійснюють постійні обстеження об’єктів зелених насаджень з метою виявлення сухих гілок. Чучмай каже, у разі їх виявлення — працівники обрізають гілки протягом року.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.