"Головне — своєчасно реагувати на проблеми людей": на Миколаївщині поліцейські офіцери працюють в 28 громадах

Машина поліцейського офіцера Чорноморської громади. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

У Миколаївській області станом на 28 вересня у 28 громадах працюють 40 поліцейських офіцерів. Їх кількість до кінця 2024 року має збільшитись. Правоохоронці забезпечують правопорядок на території своїх громад, вживають заходів щодо попередження та виявлення правопорушників.

Про це йшлось в етері "Українського радіо. Миколаїв".

Реалізація проєкту "Поліцейський офіцер громади"

Начальник сектору взаємодії з громадами Головного управління Нацполіції в Миколаївській області Олександр Козловець говорить, на території Миколаївщини відкрили 31 поліцейську станцію. Три з них — у вересні 2024 року у Костянтинівській, Мішково-Погорілівській та Чорноморській громадах. Поліціянти забезпечені автотранспортом.

"Є домовленості щодо відкриття ще 44 станцій. Це по тих громадах, що вже долучені до проєкту. У наступному місяці планується випуск восьми поліцейських, що закінчать навчальний курс та повернуться до своїх громад для подальшої служби. Це поліцейські з обслуговування Арбузинської, Баштанської, Веснянської та Снігурівської ТГ", — розповів Олександр Козловець.

"Також триває конкурсний відбір ще на 28 посад поліцейських офіцерів з обслуговування 16 громад. Цього місяця завершаться конкурсні етапи. Поліціянти, що успішно здолають відбір, наступного місяця направляться на навчання, після приступять до виконання своїх обов'язкіів у ТГ".

Поліцейський офіцер Чорноморської громади за кермом машини, 20 вересня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Зі слів Олександра Козловця, розширюють географію проєкту, долучають нові населені пункти.

"До кінця цього року плануємо суттєве збільшення кількості поліціянтів, які служитимуть у тергромадах. Зокрема, плануємо, що кожна тергромада, наприклад, Вознесенського району матиме до кінця 2024 року свого поліцейського. Загалом в Миколаївській області 39 громад з 52 підписали з Національною поліцією Меморандум про співпрацю та партнерство щодо реалізації проєкту "Поліцейський офіцер громади", — сказав поліціянт.

Чому громади ще не долучились до проєкту

Аби реалізувати проєкт, треба підтримка з боку громад, зокрема облаштування поліцейської станції з робочим місцем для одного або двох співробітників. Також слід придбати пальне для службового авто. У деяких громадах гроші витрачають на розв'язання інших проблем: облаштування сховищ, ремонт навчальних закладів, каже Козловець.

"Тому співпрацюємо з міжнародними організаціями, зокрема у 2024 році отримали підтримку ПРООН щодо облаштування поліцейських станцій на територіях, що були деокуповані, перебували на лінії фронту", — пояснив поліцейський.

"Кожен офіцер буде за свою територію відповідати"

Костянтинівська сільська територіальна громада підписала Меморандум ще до повномаштабного вторгнення, у січні 2022 року. Поліцейську станцію відкрили у вересні 2024 року, розповів голова громади Антон Паєнтко.

"З боку громади ми відремонтували приміщення, там є вся оргтехніка, меблі. Керівництво поліції надало транспорт офіцеру, ми передбачили фінансування і забезпечили пальним. Це дуже корисний проєкт, офіцери будуть працювати тільки на громаду Костянтинівської сільради, обслуговувати 12 сіл, це десять тисяч населення", — зазначив голова Костянтинівської ТГ.

"Перший етап — офіцер вже працює. На другому етапі — відбрано ще одного претендента. Він має навчитись, через два-три місяці також приступить до своїх обов'язків, також буде забезпечений машиною. Розподілемо населені пункти громади, і кожен офіцер буде за свою територію відповідати. Вже на зараз облаштовані два робочих місця".

Віра Єфимець-Романченко розповідає, працювала в патрульній поліції Миколаєва. Каже, хотіла працювати саме у сільській місцевості, тому і подала документи на конкурс, стала поліцейською офіцеркою Костянтинівської громади.

"Основне — будь-яка проблема вирішується на місці і на початках. Тобто поліцейський офіцер громади має можливість завадити правопорушенню, профілактувати. А якщо воно вже сталося, то можемо допомогти родині, людині вийти зі становища, у якому опинилась", — каже поліцейська.

Поліцейська офіцерка Костянтинівської громади Віра Єфимець-Романченко, вересень 2024 року. З особистого архіву Віри Єфимець-Романченко

Офіцерка громади говорить, за місяць роботи ще не зафіксувала правопорушень, намагається їх профілактувати.

"У сільській місцевості акцентують увагу на неповнолітніх, які керують мототранспортом, без шолома, на підвищеній швидкості. Я відразу вирішила — профілактична бесіда. Зараз відвідую школи, у громаді сім шкіл. Дітки дуже потребують інформації, відвідую батьківські збори. І вже є перші позитивні результати: голова Баловного розповіла, що проблема з мототранспортом майже вирішена, на вулицях зменшилось неповнолітніх, які керують мото", — додає Віра Єфимець-Романченко.

"Правова освіченість громади дуже корисна у попередженні провопорушень".

"За місяць роботи довіру я почала відчувати зараз, коли люди побачили результати моєї профілактичної діяльності. На початковому етапі з осторогою сприймали нову посаду, не знали, для чого я тут, але під час спілкування, з'ясування все стало на свої місця. Головне — своєчасно реагувати на проблеми людей. Це і є довіра населення і запобігати вчиненню правопорушень", — говорить поліціянтка.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.