"Є для чого жити і тримати оборону, виганяти ворога": боєць 79-ї миколаївської бригади розповів про мотивацію воювати

Інструктор з бойової підготовки Сергій. Скрин з відео 79 ОДШБр/Facebook

Інструктор з бойової підготовки миколаївської 79-ї бригади із позивним Ізя воював у Марʼїнці та Новомихайлівці, тричі був поранений і стільки ж повертався до строю. Станом на 16 вересня він навчає тих, хто доєднується до бригади.

Про інструктора розповіли у пресслужбі 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.

"До війська я працював у школі п'ять з половиною років учителем фізкультури. Багато, що залежить від самих людей, тому що дітей можна навчити, діти ще не є морально сформованими особистостями. Натомість сюди люди вже приходять сформованими, вони прожили певний відрізок життя, у них є свої цінності. Якщо людина налаштована і знає, що вона тут робить, прийшла не під палкою, з такими людьми працювати легко", — говорить Сергій.

"Приходиться знаходити слова, налаштовувати, мотивувати: якщо сьогодні він буде байдужим і не буде виконувати, то прийдуть у його дім. Вони вже прийшли в наш дім, але прийдуть безпосередньо у його хату".

Військовий зауважує, повернувся з-за кордону, відразу пішов до військкомату, адже не зміг би дивитись, як ворог руйнує домівки, вбиває людей.

Військові на полігоні під час вишколу, 9 вересня 2024 року. 79 ОДШБр/Facebook

Марʼїнка. Перший вихід

Сергій каже, перший бойовий вихід відбувся 18 січня 2023 року.

"Коли потрапили до Мар'їнки, для мене був шок: місто було зруйноване вщент саме артилерією. Ми навіть між собою жартували: віддаємо премію свою тому, хто знайде хоч один квадратний метр цілого асфальту", — згадує боєць.

Щодня російські військові вчиняли до десяти спроб штурму українських позицій, говорить Сергій.

"Коли позиція нормально облаштована і знаєш, що їхні кулі тебе не дістануть, відбити такий штурм не так і важко: постріляв з одного вікна, перебіг, постріляв з другого вікна. Просто удавали, що у нас на позиції не три-чотири людини, а відділення ціле, щоб вони думали і боялись. Одна штурмова група йде, ми відбиваємо, вони несуть втрати. Пів години або година — йде друга штурмова. І так вони поступово день могли штурмувати одну позицію, на наступний день переключатись на другу", — розповідає вояк.

"Коли ти береш участь безпосередню у бою, включається другий "ти". Страху не відчуваєш, знаєш, якщо не ти, то — тебе і робиш все, щоб не підпустити до себе ворога, залишитись живим і втримати свою позицію".

У Мар'їнці воював два тижні, там при штурмі позиції отримав поранення, додає Сергій.

"Пішли групою сім людей, це була школа, інша бригада тримала її. Вийшло, що вони запустили туди окупантів і спустились у підвал, тобто опинились у пастці. Треба було допомогти їм вийти та вибити звідти ворога. Ми зайшли у будівлю. І все, як нас учили: прострілювали коридор, подавляли вогнем і між класами пробрались туди. А потім відбувся вибух, прилетіла граната. Я перемотав себе бинтом ногу, випив ліки. Ми дочекались, поки була команда виходити, я пішов на евакуацію, а хлопці — далі на позицію", — розповідає інструктор.

Новомихайлівка

За словами бійця, спочатку стояли за селом, у полі, в посадках. Російські колони, що йшли на штурм українських позицій, розбивала артилерія.

"Коли вони закріпились у посадках, вже почались активні дії. Вони знищували наші позиції артилерією: знаходили нашу позицію і безперервно по ній працювали. Знищили одну, другу, третю, і відповідно ми перейшли у село. Було тяжко, тому що на момент, коли ми відкотились до села, воно вже також було зруйновано. Там ми тримали також оборону до останнього, ховались у підвалах, робили собі нори у тих підвалах, влучання — латали діри. І далі стояли, доки це можна було робити", — говорить військовий.

"Найстрашніше і найнебезпечніше — це зайти на позицію і вийти з позиції. Зазвичай їхні дрони просто висять: один прилітає на зміну другому, спостерігають, і камікадзе літають постійно".
Інструктор з бойової підготовки 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади Сергій. скрін з відео/79-та бригада

"Перебіжками по 250-300 метрів від укриття до укриття ми добирались на позицію. На одну позицію можна було добиратись ніч. А якщо за ніч не встигав, бувало таке, що треба було день сидіти в укритті і знов заходити. Останній мій вихід у Новомихайлівку, де отримав крайнє поранення, сподіваюсь останнє, третє, ми заступили на позицію, наше переміщення засікли просто, і відразу нас почали атакувати дронами", — згадує Сергій.

"Для мене перемогою буде, коли ми повністю знищимо і виженемо окупанта з території нашої країни. Я захищаю свою землю, це обов'язок кожного. Скільки людей загинуло зараз, щоб просто стояти осторонь, я думаю, це неправильно".

Зі слів військовослужбовця, його доньці вісім років, дівчинка навчається у третьому класі.

"Вона завжди мені настрій покращує. Тобто є, для чого жити і тримати оборону, виганяти ворога. Це наша земля, і ми хочемо, щоб наші діти жили не в таких умовах, як ми зараз, щоб вони не знали, що таке війна. Могли без страху спати і не просинатись по ночах від вибухів, обстрілів", — зауважує військовик.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.