Перейти до основного змісту

135 років миколаївському яхт-клубу. У музеї суднобудування відкрили виставку "Білі Вітрила"

У Миколаєві 12 вересня в Музеї суднобудування і флоту відкрили виставку "Білі Вітрила". Захід присвячений 135-й річниці заснування яхт-клубу.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла завідувачка сектору науково-просвітницької роботи музею Галина Третяк.

"Ми збираємо матеріали про підприємства в музеї, які забезпечували суднобудування в нашому місті, а також забезпечували судноплавство по водних артеріях — Південному Бугу, Інгулу, лиману та Чорному морю. І звичайно ми відображаємо історію яхт-клубу, тому що це невід’ємна частина нашого міста", — розповідає Галина Третяк.

Завідувачка сектору науково-просвітницької роботи музею Галина Третяк. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Авторка ідеї створення виставки Ірина Луцива зазначає, що миколаївський яхт-клуб слід розглядати у двох площинах: по-перше, як феномен його виникнення, а по-друге, як символ і візитівку міста.

"Наша виставка висвітлює діяльність яхт-клубу в різні часи. До виставки залучені найкращі експонати фонду збереження нашого міста і яхт-клубу. На виставці вперше демонструється фрагмент корми яхти "Арктика", миколаївської побудови", — говорить Ірина.

Ірина Луцива. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Кандидат історичних наук Євген Горбуров передав музею частину корми від яхти "Арктика", яку було знайдено у Південному Бузі у 2016 році.

Шукачі металу потужним магнітом проходили по річці між пасажирським вокзалом і яхт-клубом і випадково зачепилися за щось важке. Коли вони це витягли, воно було неправильної форми. Навіть не було видно, що це деревина, бо все було в мулі. Потім, коли почали підчищати, побачили метал і букви. За цими літерами зрозуміли, що це частина яхти "Арктика". Вона свого часу була найпотужнішою в Радянському Союзі, мала довжину 15 метрів і вантаж у 40 тонн.
Частина корми від яхти "Арктика". Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Місцева жителька Надія відвідала відкриття експозиції. Жінка каже, що виставка їй сподобалася.

"Багато нового. Я загалом тут ніколи не була. Багато експозицій, що стосуються яхт-клубу. Я в захваті", — каже Надія.

На захід також завітала медична сестра Миколаївського яхт-клубу Анжела Махно. Вона зазначила, що зараз важкі часи для яхт-клубу, як і для всіх миколаївців, оскільки війна триває.

"Яхт-клуб значно постраждав від війни, і ми намагаємося своїми силами, за допомогою наших меценатів, трохи відновлювати цю історичну пам’ятку", — говорить Анжела.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції