На Миколаївщині жінка намагається спростувати фейк, що поширився в медіа. Фотографію її татуювання із зображенням безвісти зниклого чоловіка опублікували у новинах як татуювання з зображенням начальника Головного управління розвідки України Кирила Буданова. Фото поширили як російські, так і українські ЗМІ.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла дружина безвісти зниклого військового Руслана Кіфряк.
Руслана має кілька татуювань, які нагадують їй про чоловіка, і перше з них — це його ім'я.
"Ми їхали з донькою в Карпати, і я вирішила зробити так, щоб він постійно був зі мною. В мене є футболки й багато всього з його фото, тому що хоч він і не поруч зі мною — я завжди поруч з ним. І я розумію, що він також зі мною поруч", — говорить жінка.
Татуювання, яке переплутали з Будановим, каже, їй зробила подруга. Після цього виклала фото роботи на сторінку в Instagram, в якості реклами своїх послуг.
А через кілька днів Руслана побачила новину про жінку, яку затримали в Шереметьєво з татуюванням очільника ГУР Кирила Буданова на руці. Однак на прикріпленому ілюстративному фото, яке поширили ЗМІ — рука Руслани, а на татуюванні зображений її чоловік, а не Буданов.
"Я в Шереметьєво ніколи не була, якщо чесно, і в Росії взагалі не була. Мені боляче було. Як можна було прирівняти Буданова і мого чоловіка? Я порівнювала фото. Думала: "Невже так схожі?" Нічого спільного не знайшла", — розповідає дружина безвісти зниклого військового.
Жінка каже, як підтвердження, що на татуюванні її чоловік — має фотографію з весілля.
"Якщо чесно неприємно. І не стільки, що люди пишуть, а що про це пишуть наші офіційні новини — 5 канал, УНІАН. А тепер, вибачте, в мене кличка. Люди мене бачать і кажуть: "Жінка Буданова. Коханка Буданова". Нащо це? Я тепер не можу ходити спокійно з коротким рукавом", — говорить Руслана.
Після того, як кореспонденти Суспільного звернулися до редакторів цих українських інформаційних агентств — публікації з фотографією татуювання Руслани були видалені.
Однак залишилися ще на низці новинних каналів, зокрема, російських. Медіаекспертка Віра Ярошенко каже, з огляду на вразливість людської психіки фейки важко оскаржити.
Перша інформація, яка надходить — вона більше "застрягає" в памʼяті. І скоріше всього люди, коли сприймають її, новина віддзеркалюється в їхньому особистому сприйнятті. Вони бачать те, що хочуть бачити.
За словами Руслани Кіфряк, вони були знайомі два тижні, коли військовослужбовець 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Юрій запропонував вийти за нього заміж.
"Відпустку йому, на жаль, не дали, і я мусила їхати в Курахове. Весілля в нас відбувалося в понеділок 27 березня, і через тиждень після весілля в понеділок 3 квітня мого чоловіка відправляють на позицію", — розповідає Руслана.
Після цього звʼязок із ним обірвався. Зараз вже понад рік Юрій Кіфряк офіційно безвісти зниклий. У травні 2023 жінка впізнала його на відео в одному з російських телеграм-каналів, тому припускає, що чоловік може перебувати в полоні.
"Якщо мій чоловік в полоні й росіяни його впізнають — йому буде просто боляче там. Його будуть катувати, а я не хочу такого. Тому що вони будуть порівнювати його з Будановим. А вони добре знають, хто такий Буданов", — говорить жінка.
З одного боку шкодую, що виставили це фото, а з іншого не шкодую, бо, можливо, таким чином мене почує нарешті влада.
Руслана зазначає, що впевнена, її чоловік живий і вона зможе колись його обійняти. Поки ж збирається звернутися до юриста, аби оскаржити фото з татуюванням.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.