"Я в АТО літав на дроні": десантник з миколаївської бригади знищив батальйон російських військових

Військовослужбовець Артем із псевдо Приціл — оператор дрона. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Артем, з позивним Приціл — оператор ударного дрона, миколаївської 79-ї бригади. Він працює з багаторазовими FPV-дронами типу "бомбер" або "мінер", що повертаються, на відміну від дронів-камікадзе. До початку повномасштабної війни чоловік працював за напрямком ІТ, а під час АТО був серед перших, хто почав використовувати дрони для військових завдань.

Про бойовий досвід Артем розповів в інтерв'ю пресслужбі 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.

Особливості роботи Артема — оператора дрона

Артем спеціалізується на використанні багаторазових ударних FPV-дронів, які відрізняються від дронів-камікадзе тим, що повертаються після виконання завдання. Він пояснює:

"Це типу "бомбера" або "мінера", залежить від задач. Типу FPV, але трохи модернізовано, покращено, для того, щоб в нього був трошки краще зв'язок. Простіше кажучи, в нього можна вкласти трошки більше грошей, чим звичайний камікадзе. Треба мінування — буде мінування. Треба магнітні міни — будуть магнітні. Треба сейсмічні — будуть сейсмічні", — каже чоловік.

Один з дронів, якими користуються військові. Кадр з відео 79-ї ОДШБр "Таврійська"

За словами оператора, дрони, які він використовує, можуть переносити більший вантаж, ніж стандартні дрони-камікадзе. Каже: "Трошки підлаштую чи зміню мотор, будуть один чи два дрони, але вони будуть як трансформери".

Основне завдання бійця — ураження живої сили противника, "розбирання" бліндажів. За одну нічну зміну Приціл знищив понад 70 російських військових.

"Типу, з чисто знищених противників, живої сили противника. Поранених я взагалі не рахував, тому що ти не розумієш, що з ним буде — це буде 200 чи 300 в майбутньому. Але то, що він поранений, то видно. Корчиться, чи ще щось", — додає десантник.

Робота безпілотника по російських військах, нічна зйомка. Кадр з відео 79-ї ОДШБр "Таврійська"

Від ІТ до військових технологій

До початку повномасштабного вторгнення чоловік працював у сфері ІТ, зокрема розробляв мобільні додатки для Android. Артем брав участь в Антитерористичній операції на сході країни. Тоді, говорить чоловік, були перші спроби скидати саморобні боєприпаси з дронів.

"Вони (російські війська — ред.) перейняли наш досвід, спочатку протестували в Африці своїми вагнерами. Потім, я коли вже зустрічав вагнерів з дронами, це ще був початок війни (повномасштабної — ред.), а вагнери вже були зі збросами. Вони перейняли, модернізували і прийшли сюди, думали, що вони такі супер круті", — згадує Артем.

Скидання боєприпасів на окупаційні російські війська, нічна зйомка. Кадр з відео 79-ї ОДШБр "Таврійська"

Армія Росії, за словами Артема, застосовує старі радянські системи озброєння, налаштовані на знищення цілей на площі. Це робить їх менш ефективними порівняно з технологіями, що використовують українські сили.

"Їм треба на їхню артилерію десять снарядів, щоб зробити майже те саме, що ми зробимо з нашої артилерії з одного снаряду чи двох", — пояснює Приціл.

Військовослужбовець Артем із псевдо Приціл — оператор дрона. 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

"Війна — це не тільки з автоматом, особливо зараз. В них 20 автоматів на один наш, тобто ви розумієте, що зараз все реорганізувалося і щоб перемогти, ми все міняємо. Люди потрібні, потрібні кваліфіковані кадри. Це не шлях в один кінець, як всі переживають".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.