У Зеленогайській школі, що на Миколаївщині, з вересня 2024 року 128 учнів вчаться в онлайн-режимі. Заклад був зруйнований внаслідок російських обстрілів у березні 2022 року.
Про освітній процес і стан школи кореспондентам Суспільного розповіла директорка закладу Тетяна Яковлєва.
Налагодити навчання у школі вдалося завдяки благодійним організаціям. Дітей забезпечили необхідним приладдям для уроків.
"Поступово нам почали привозити і надавати в користування дітям гаджети. Це були і планшети і ноутбуки, і хромбуки. У нас діти забезпечені майже на 100 відсотків. Всі, хто тут на місці", — розповіла директорка школи Тетяна Яковлєва.
Семикласниця Дарʼя навчається онлайн. Говорить, її найулюбленіші предмети – математика та українська мова, сумує за часом, коли могла сидіти за партою з однокласниками.
"Краще було навчатися в школі. Там можна було погуляти, поспілкуватися. А з телефонів і гаджетів — незручно було трохи", — говорить дівчинка.
"Зараз буває, що інтернет зникає, світло зникає, в ZOOM не можеш зайти".
В сусідній кімнаті вчить уроки її молодший брат третьокласник Євген. Їхня матір Ніна розповідає, зараз живуть в модульному будинку, який надали волонтери.
13 березня 2022 року внаслідок авіабомбардування російськими військами, їхній будинок було зруйновано. Тоді ж росіяни поцілили і в школу в Зеленому Гаю.
"Важко і вчителям, і дітям нашим важко".
"Псується зір і спина скривлюється в наших діток. Мені теж важко, так як зранку треба все приготувати їм для уроків. Знаєте, діти краще пограються ніж підуть на уроки. Тому теж треба за цим стежити", — каже Ніна.
У селі 128 дітей навчаються в режимі онлайн. Зруйновану школу демонтували, цьогоріч планують тут встановити модульний освітній центр, каже керівниця школи.
"Цей тимчасовий освітній центр буде розрахований на певну кількість дітей. Десь на 50 відсотків одномоментно. І таким чином з дітками там будуть проводити різні заняття, можливо, консультації. Можливо, ми підемо на змішане навчання".
Староста Зеленого Гаю Оксана Гнедько каже, крім цього також в планах відбудова школи.
"Наш голова Пилипенко Олег Валерійович підписав меморандум з Литвою про будівництво нашої школи. Для людей це велика радість. Тому що у нас такий девіз: "Буде школа – буде село", — розповіла Оксана Гнедько.
"Цей проєкт не довгостроковий, до кінця 2025 року планується завершення будівництва".
На відбудову заплановано 2 мільйони 700 тисяч євро, каже Гнедько. Половина з яких — гроші з державного бюджету Литви, інша частина — внесок цільового партнера.
Нині на Миколаївщині внаслідок збройної російської агресії зруйновано 19 шкіл, ще 122 пошкоджено, повідомила кореспондентам Суспільного директорка Департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.