Перейти до основного змісту

"Відпочивають і розпалюють": у Миколаєві організували рейд щодо заборони розпалювання багаття

У Миколаєві працівники Державної екологічної інспекції організували профілактичний рейд з метою роз'яснення громадянам правил заборони розпалювання багаття в парках, скверах та інших природоохоронних зонах.

Про це третього вересня кореспондентам Суспільного розповіла інспекторка Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Наталія Барчук.

Вона наголосила, що самовільне спалювання рослинності у природоохоронних зонах не лише шкодить довкіллю, але й порушує Закон України "Про рослинний світ" та "Про благоустрій".

Місцева жителька Кристина, з якою спілкувалася Наталія Барчук, зазначила, що часто бачить, як люди розводять багаття під час відпочинку, і вважає це недопустимим.

"З собакою гуляю вранці, сама не розпалюю багаття. Бачу, коли відпочивають і розпалюють багаття. Ну це не дуже добре", — поділилася вона.

Місцева жителька Кристина. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Місцевий житель Вадим, розповів, що неодноразово був свідком того, як багаття, розпалене відпочивальниками, ставало причиною пожежі.

"Колись відпочивав і бачив, як на полігоні сталася пожежа. Зайнялось багаття, зайнявся весь ліс", — згадує він.

Місцевий житель Вадим. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Наталія Барчук розповіла, що пожежі через розпалювання багаття часто трапляються у спекотну вітряну погоду. Такі випадки не лише руйнують екосистему, але й призводять до викидів важких металів в атмосферу, що викликає алергії, отруєння та захворювання дихальних шляхів.

"Це може призвести до дуже важких наслідків".

Інспекторка Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Наталія Барчук. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Згідно з правилами благоустрою та санітарного утримання міста Миколаєва, у міських лісах, на прибережних територіях, у парках та скверах розпалювати багаття заборонено.

"Штраф за таке порушення від 3060 гривень до 6120 гривень. Це при першому порушенні. При повторному – від 6120 гривень до 12240 гривень".

Барчук зазначила, що лише за минулі вихідні інспектори склали шість адміністративних протоколів. Проте не всі порушники погоджуються співпрацювати з інспекторами.

Працівники Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

"Ми викликаємо працівників Патрульної поліції, і вони нам допомагають в якості посередника, встановлюють особистості цих людей і створюють для нас безпечні умови при складанні протоколу на цих порушників", — пояснила вона.

Під час рейду вона спілкувалася з мешканцями міста та розповсюджувала інформаційні пам'ятки. Порушень виявлено не було, підсумувала Наталія Барчук.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції