Миколаївський майстер Андрій Чубук 20 років життя присвятив реставрації та збереженню творів різьбярства по дереву, найбільше у його колекції — орлів. Після смерті чоловіка, родина вирішила передати частину колекції у фонд Миколаївського обласного краєзнавчого музею. Виставку під назвою "Орли відлетіли за хмари" презентували 30 серпня.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла племінниця майстра Оксана Хиренко.
Андрій Чубук купував дерев'яні скульптури на ринках Миколаєва, в інтернеті, на антикварних виставках. Це було його хобі — пошук і реставрація дерев’яних скульптур. Колекція налічує понад 300 творів, говорить племінниця. Найбільше у колекції її дядька саме орлів.
"Його захоплювали ці крила великі, вільний птах, що він може піднятися над цими всіма проблемами, відлетіти. А ми цього не можемо", — розповідає Оксана Хиренко.
Власне сам майстер, Андрій Чубук був висококваліфікованим спеціалістом підземних кабельних ліній підприємства "Миколаївобленерго", ліквідовував наслідки російських обстрілів.
Чоловік помер у січні 2024-го від серцевого нападу, а родина вирішила передати більшу частину робіт Обласному краєзнавчому музею.
На відкритті виставки миколаївець Володимир Гаврилов, який має досвід полювання з хижим птахом, розповів про давню історію стосунків людини з орлами, яструбами і соколами.
"Орли супроводжують господаря все життя, і часто його переживають. Орел не прив’язується до господаря, у нього немає любові. Орел з людиною — рівноправні партнери, він приймає такі умови гри: людина забезпечує йому можливість полювати, птах ділиться з нею здобиччю", — говорить Володимир Гаврилов.
Крім орлів на виставці представлені інші дерев’яні статуетки, реставровані Андрієм Чубуком.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.