Тимчасово окупована Кінбурнська коса станом на серпень 2024 року лишається місцем, звідки російські війська продовжують обстрілювати південні райони Миколаївської та Херсонської областей. Окрім того, росіянами контролюється акваторія Дніпро-Бузького лиману — шлях до морських портів Миколаєва.
Про стратегічне значення заповідної зони в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів речник Військово-Морських сил Дмитро Плетенчук.
За словами речника ВМС, з Кінбурна росіяни здатні обстрілювати цивільні судна, які могли б увійти в акваторію Дніпро-Бузького лиману, а далі — у морські порти. Також, окрім обстрілів, він зауважив про мінну небезпеку у лимані.
"Цю акваторію треба обстежувати щодо мінної небезпеки, тому що саме в неї впадає з Херсонщини Дніпро і, відповідно, туди, після знищення росіянами Каховської ГЕС, могло потрапити багато вибухонебезпечних предметів. Якщо там судна змивало, то що там казати про міни", — стверджує Плетенчук.
Керівник пресцентру наголосив, контроль над Дніпро-Бузьким лиманом є важливим як для України, так і для росіян.
Раніше Плетенчук розповідав, що саме з Кінбурнської коси російські військові ледь не щодня завдають ударів по Очаківській та Куцурубській громадах. Окрім того, страждає і заповідна зона півострова.
Що останнім часом відбувається на Кінбурнському півострові
- Дев'ятого серпня 2024 року українські розвідники атакували росіян на окупованій Кінбурнській косі. У результаті рейду захисники знищили шість бронемашин й близько 30 військових.
- Під час місії на косі спецпризначенці атакували укріплення росіян на їхніх позиціях "Кінбурнська фортеця" та "морський вокзал" й "пам’ятник Суворову", йдеться в повідомлені розвідки.
- Українські військові 11 серпня встановили ще один прапор на Кінбурнському півострові. Про це 12 серпня повідомив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.