Терапія творчістю під час війни: у Миколаєві відбувся майстер-клас з ліплення глини

На майстер-класі з ліплення з глини в рамках програми "Від серця до серця", миколаївці не тільки отримали навички роботи з глиною, але й змогли провести час у неформальному спілкуванні. У заході взяли участь 14 людей.

На майстер-класі 10 серпня побували кореспонденти Суспільного.

Одна з учасниць майстер-класу Іруте Склярова почала займатися ліпленням з глини пів року тому і з того часу полюбила це ремесло. Вона дізналася про захід через соціальні мережі та вирішила приєднатися, щоб знову поринути в процес роботи з глиною.

Учасниця майстер-класу Іруте Склярова. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

"Я захотіла ще раз поринути в ці відчуття. Відчути глину, відчути її силу".

"Це в мене берегиня вийшла. Моя берегиня, котру я відчула… Берегиня землі, берегиня Всесвіту. Тримає вона в собі таку перлину – квітку життя", — зазначила Склярова.

Інша учасниця, Антоніна, розповіла, що для неї участь у таких заходах — це можливість розслабитися і відключити думки.

Учасниця майстер-класу Антоніна. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

"Дуже класно, коли ти "вимикаєшся" і можна відпустити себе і зліпити те, що тобі підсвідомість підкаже. Ти почуваєшся щасливою, бо ти спілкуєшся з людьми, робиш щось класне", — пояснила Антоніна.

За словами майстрині Олени Поліщук, кожен учасник отримав шматок глини вагою 800 грамів для роботи. Вона зазначила, що всі вироби, які були створені під час майстер-класу, можна буде забрати додому.

"Те, що ми сьогодні зліпимо – учасники зможуть забрати додому, а потім вже на свій розсуд – або принести до будь-якої майстерні в Миколаєві і випалити, або лишити так".

Майстриня Олена Поліщук. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Співорганізаторка заходу Альона Волошина розповіла, що майстер-класи безоплатні завдяки гранту від німецької Платформи миру SDF.

"Багато хто зараз перекваліфіковується. І тому, як на мене, це прекрасний шанс для людей, які втратили опору, цю опору намацати: спробувати себе в якості тренера або учасника, або і так і так і знайти світло навіть там, де здається, що темно", — каже Волошина.

Співорганізаторка заходу Альона Волошина. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Організатори вже другий рік організовують подібні заходи, адже вважають важливим підтримувати ментальне здоров'я жителів міста, а також сприяти їхньому творчому розвитку.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.