Гине флора і фауна, а у повітрі "коктейль" з токсинів. На Миколаївщині з початку року сталося понад півтори тисячі пожеж

З першого серпня на Миколаївщині сталося 150 пожеж. Загоряння стали наслідками погодних умов, підпалів та необережного поводження з вогнем. Не зважаючи на зниження температури, область все ще в зоні активних займань. Від вогню гине флора і фауна, а у процесі горіння у повітря потрапляють отруйні речовини.

Про це журналістам Суспільного розповіла речниця Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Миколаївській області Ілляна Пацюк.

За добу у регіоні стаються понад 50 пожеж внаслідок погодних умов, каже речниця. Від початку року рятувальники зафіксували 1747 пожеж в екосистемах: горіла суха трава, очерет, чагарники та сміття.

Рятувальник відпочиває після гасіння пожежі сухостою неподалік Матвіївського лісового урочища, Миколаїв, 30 липня 2024 року. ГУ ДСНС у Миколаївській області

Переважно причинами пожеж стають підпали й необережне поводження із вогнем, зазначає Ілляна Пацюк. Таких випадків близько 1600 займань. Інші пожежі сталися через бойові дії.

"Загальна площа пожеж в екосистемах — це понад 1000 гектарів. Ми враховуємо погодні показники, це також дуже великий фактор. Якщо спекотно, було у нас понад 40 градусів жари, то і було більшість пожеж саме в цю пору", — пояснює Пацюк.

Речниця ГУ ДСНС в Миколаївській області Ілляна Пацюк, 9 серпня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Цьогоріч перевищення температурних максимумів припало на середину липня, каже провідна синоптикиня Миколаївського обласного центру з гідрометеорології Аліна Пилипенко. Наразі температурні показники знизились до типових, літніх 28-30 градусів. Втім, Миколаїв і досі у зоні ризику виникнення пожеж.

"Ми оцінюємо метеорологічні показники й наскільки вони впливають на можливість появи і розповсюдження пожеж. З першого серпня у регіоні і Миколаєві зберігається найвищий рівень надзвичайної пожежної небезпеки це 5 клас".
Провідна синоптикиня Миколаївського обласного центру з гідрометеорології Аліна Пилипенко, 9 серпня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Лікар-терапевт Віталій Ситник говорить, отруйні викиди продуктів горіння небезпечні для здоровʼя людей, що може призвести до летальних випадків. До небезпечних елементів належать діоксиди, фурани, парникові гази тощо.

Негативно пожежі впливають також на флору і фауну області, говорить екологиня Інна Тимченко. Під час степових займань страждає фауна: дрібні ссавці, плазуни.

"Якщо це пожежі внаслідок бойових дій, або пожежі охоплюють сміттєзвалища чи місця скупчення відходів, то вже маємо у повітрі цілий "коктейль" небезпечних токсичних елементів, в тому числі канцерогенів", — додає Тимченко.

Ліквідація займання бензовоза в Миколаєві, 9 липня 2024 року. ГУ ДСНС у Миколаївській області

Екологиня зазначає, що всі ці викиди негативно впливають не тільки на людину, а і на ґрунти, що надалі загрожує рослинності та тваринам на прилеглих територіях.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.