Історія в кожному куточку. Миколаївчанка облаштувала етносадибу для збереження українських традицій

Ексклюзивно

На межі Херсонської та Миколаївської областей на своїй дачі жителька Миколаєва Наталя Ємельянцева облаштувала етносадибу. Будинок всередині оздоблений в стилі української хати, має грубустаровинна домашня пічка, що працює на дровах або вугіллі і зазвичай використовується для опалення житла, обставлений та декорований предметами різних століть. Таким чином разом з родиною знайомить відвідувачів з українською культурою.

Про облаштування етносадиби кореспондентам Суспільного розповіла господарка будинку Наталя Ємельянцева.

"Я випадково потрапила з друзями в Яремче і побачила, як вони це все своє показують для туристів, для дітей та інших різних людей. І я подумала, у нас в Миколаєві взагалі такого нема", — говорить Наталя.

Наталя Ємельянцева. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Родина Ємельянцевих у 2016 році почала збирати експонати та вирішила надати своїй будівлі автентичного вигляду, перетворивши її з сучасного на такий, що більше нагадує традиційну українську хату. Вони покрили стіни сумішшю глини та соломи, створюючи унікальний вигляд будівлі.

Спочатку це був просто будинок без вікон і дверей, з білої цегли та тонкими стінами.

У першій кімнаті подружжя почало з того, що запросили пічника, який побудував їм піч. Вона діюча і здатна випікати за раз вісім хлібин. Поруч із піччю знаходиться двометрова лежанка, на якій можуть спати троє людей.

"Піч натопили, застелили і можна там спати", — говорить Наталя.

У садибі зібрані експонати з різних регіонів України.

"Виходить, що якісь експонати потрапляють з Миколаївської області, якісь з інших областей. Під час подорожей чи відвідування гостей ми щось бачимо і купуємо", — каже жінка.

Ліжко, яке привезли з Київської області як подарунок від сина на день народження, реставрували та обробили від паразитів.

Також біля садиби збудували альтанку, щоб зустрічати гостей.

"Центральною експозицією в альтанці є старовинні жорна, які привезли з Черкаської області, оскільки в Миколаївській області збережених екземплярів не знайшли".

Розташована етносадиба у дачному кооперативі на межі Херсонської та Миколаївської областей. Організованих екскурсій поки немає.

"Я запрошую друзів. Внаслідок того, що друзі волонтери, ми вже обросли друзями в Миколаєві й за межами області. А це своєрідне сарафанне радіо. Також соцмережі, такі як Фейсбук і Інстаграм, допомагають залучати людей, які приїжджають побачити все це на власні очі", — говорить Наталя.

Проте нині етносадибу можна відвідати за донат для ЗСУ – 50 гривень.

"Тобто це не заробіток, а це ви отримуєте мініекскурсію. А хлопці отримують, наприклад, саперні лопатки", — говорить жінка.

Наразі чоловік та син Наталі боронять Україну.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.