Сезон цвітіння амброзії: як жителі Миколаєва рятуються від алергії

Цвітіння амброзії у Миколаєві припадає на кінець липня. Бур'ян вважається однією з найбільших алергенних рослин. Рослина розповсюджується поблизу водойм та легко пристосовується до посушливого клімату.

Про те, як захистити себе від алергенної рослини та як їй протидіють в місті дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Лікарка-терапевт-алерголог Галина Єрьоменко зазначає, протягом останніх двох років алергія на бур’ян стала частіше проявлятися у дітей. Жінка додає, фізичний стан хворого тісно пов’язаний з емоційним.

"Вони (діти — ред.) ж відчувають емоційний стан дорослих, перш за все мами. Тому безумовно це на них також відображається. Крім того, спадковий фактор має місце бути", — каже Єрьоменко.

Лікарка-терапевт-алерголог Галина Єрьоменко. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Фахівчиня каже, у сезон цвітіння рослини проводиться лікування алергії: зменшуємо прояви та симптоми захворювання за допомогою антигістамінних препаратів, назальних спреїв, крапель в очі. Жінка додає, їх призначає виключно лікар, аби покращити якість життя пацієнтів.

"Основне лікування не починаємо проводити. Тобто якщо ви його розпочали взимку чи навесні, ви можете продовжувати, а розпочинати ні. Ми чекаємо поки закінчиться сезон цвітіння", — говорить лікарка.

За словами лікарки, амброзія переважно розповсюджується у південній, центральній та східній частинах України.

Інженерка-дендролог комунального підприємства "Миколаївські парки" Олена Недільська каже, працівники постійно викошують бур’ян з метою підтримки належного санітарного та карантинного станів обʼєктів благоустрою, що закріплені за підприємством.

"Фахівці виходять кожного разу на місце, роблять моніторинг щодо площі зараження, її кількості. На основі цього моніторингу проводять рекомендації, щодо її (рослини — ред.) виривання, а якщо дуже велика площа — додаткового покосу", — розповідає жінка.

Інженерка-дендролог комунального підприємства "Миколаївські парки" Олена Недільська. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Недільська додає, загальна площа покосу об'єктів закріплених за підприємством складає 375 тисяч квадратних метрів, тоді як площа, яка поросла амброзією — 18-19 тисяч.

Фахівчиня радить, якщо рослина починає рости у приватному подвір’ї — виривати бур’ян з коренем, аби вона не почала розповсюджуватися. Впродовж вегетаційного сезонуВегетаційний сезон — це період у році, під час якого кліматичні умови (температура, вологість, світло) є сприятливими для росту та розвитку рослин. одна рослина дає 30-100 тисяч насінь.

Миколаївець Данило Василенко розповідає, перші ознаки алергії у нього з’явилися п’ять років тому.

"Перші симптоми зʼявляються наприкінці липня. Дуже схожі на нежить, потім, протягом двох тижнів вже починається гостра фаза".

"Починається свербіння, набряк очей, кашель і дуже важко жити при таких умовах, доводиться приймати антигістамінні препарати. Якщо їх не приймати й терпіти — починається мігрень, з нею потім важко боротися, бо навіть якщо я здолаю симптоми алергії — мігрень залишається", — говорить чоловік.

Миколаївець Данило Василенко. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

При перших ознаках алергії Данило звернувся до свого сімейного лікаря, який направив чоловіка до алерголога.

"Лікар радив, щоб у спекотну погоду менше проводив часу на вулиці, приймати антигістамінні препарати й більше доглядати за собою, гігієна: вмиватися, одяг частіше прати, бо пил накопичується на волоссі й на одязі", — розповідає миколаївець.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.