Заборонені знаряддя лову: інспектори Миколаївського рибоохоронного патруля перевірили акваторію Березанського лиману

Інспектори Миколаївського рибоохоронного патруля перевірили акваторію Березанського лиману з метою виявлення браконьєрів та заборонених знарядь лову. Перевірку здійснювали з берега, використовуючи біноклі для спостереження.

Кореспонденти Суспільного 26 липня поспілкувалися з інспекторами рибоохоронного патруля.

Коли автомобіль з інспекторами рухався вздовж узбережжя, головний державний інспектор Олександр Щербина оглядав місцевість у бінокль, шукаючи порушників. На улюблених місцях браконьєрів автомобіль зупиняли для перевірки заводей в очереті.

"Під час трагедії на Каховській ГЕС вода тут дуже опрісніла, і зайшла велика кількість риби. Тарані дрібної, короп, щука з’явилась, окунь", — розповів він.

Головний державний інспектор Олександр Щербина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Інспектор помітив підозрілі поплавки через бінокль. Співробітник рибоохорони вдягнув гумовий костюм, взяв пластикову місткість і перевірив, чи дійсно це заборонене знаряддя лову. Головний державний інспектор Микола Ілюк підтвердив виявлення заборонених сіток.

Інспектори рибоохорони оглядають територію лиману. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

"Було виявлено заборонене знаряддя лову. Сітку ліскову у кількості двох одиниць. Вічко 22. Водних біоресурсів не виявлено. Витягли з водойми. Буде складено акт безхазяйного майна та здано в контору", — наголосив він.

Микола Ілюк зазначив, що такі сітки зазвичай використовують для вилову кефалі, і довжина цих двох сіток складає приблизно 100 метрів.

Головний державний інспектор Микола Ілюк. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Він додав, що заборонено рибальство з використанням сіток, рибних пасток, вогнепальної та пневматичної зброї, електровудок та інших заборонених знарядь лову.

Забороняється любительське рибальство за допомогою сіток, рибних пасток усіх видів та конструкцій.

"За винятком раколовок типу "хапка". Вогнепальної зброї, пневматичної зброї крім підводних рушниць. Колючими знаряддями лову, острогами, арбалетами, луками. Електровудки та інші знаряддя лову заборонені", — додав Ілюк.

Олександр Щербина повідомив, що любителям рибальства дозволено ловити не більше трьох кілограмів риби плюс один трофей.

Співробітники рибоохорони дістають з води знаряддя ловлі. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Щоденні рейди організовують на різних водоймах області в різний час доби. З початку року інспектори Миколаївського рибоохоронного патруля викрили 388 порушень правил рибальства, з яких 217 були грубими.

Водойма Березанського лиману. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Збитки рибному господарству складають майже 9 мільйонів гривень. Вилучено 543 заборонених знарядь лову.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.