Конфлікт через бетонну перешкоду. У Миколаєві мешканці будинку перекрили дворовий проїзд

Перекритий дворовий проїзд. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

У Миколаєві мешканці будинку по вулиці 8 Березня, 14 встановили бетонну перешкоду, перекривши дворовий проїзд. Це викликало конфлікт із волонтером, який через перепону у 2022 році був змушений об'їжджати кілька кварталів для доставки води людям з інвалідністю.

З яких причин обмежили рух автомобілів та хто несе адміністративну відповідальність дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Волонтер Володимир від початку великої війни розвозив воду людям з інвалідністю. Через бетонну перешкоду, яку встановили мешканці будинку у внутрішньодворовому проїзді, був змушений об’їжджати.

"Люди самовільно встановили перешкоду, перекривши проїзд. У сусідньому будинку, який 30 метрів звідси — бабуся, я підіймав їй (воду — ред.). Але через перешкоду, яку деякі громадяни зробили, мені довелося об’їжджати пʼять кварталів. Спроби вирішити це цивілізованим, пояснюючи, що це незаконно, ні до чого не призвели", — говорить Володимир.

Бетонна перешкода. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

За словами волонтера, через неможливість домовитися із мешканцями будинку, разом з військовими у 2022 році прибрав перешкоду.

"Ми приїхали ввечері з ними, прибрали цю перешкоду. Так, це було під силу трьом-чотирьом людям. А через декілька днів, коли привіз чергову воду, я побачив, наново встановлену перешкоду", — розповідає чоловік.

Зі слів мешканки будинку Лідії, бетонні блоки поклали мешканці будинку задля безпеки дітей та пенсіонерів.

"Для нашого під’їзду це дуже важливо, тому що всі машини, усі з нашого району, всі п’ятиповерхівки їдуть, через наш двір. І ті під’їзди далі від дороги, а наші сходи якраз виходять на дорогу. Вони (машини — ред.) ж не просто їдуть, а "літають". Тому вимушені були поставити цю штучку", — говорить Лідія.

Мешканка будинку Лідія. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

За словами речника патрульної поліції в Миколаївській області Віталія Душка, мешканці будинку за адресою 8 Березня, 14 не зверталися до поліції щодо встановлення перешкоди. Якщо бетонна конструкція заважає руху автомобілів працівники патрульної поліції задля усунення перешкоди можуть видати припис на ім'я голови ОСББ або ЖЕКу, відповідального за територію.

У разі невиконання цього припису патрульні можуть скласти протокол за статтею 188-28 КУпАП. Справу буде розглядати суд. Штраф за це невиконання припису 340 гривень.

Речник патрульної поліції в Миколаївській області Віталій Душко. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Юрист Дмитро Слободянюк каже, внутрішньодворові дороги повинні бути відкриті для проїзду екстрених служб.

"Якщо ми кажемо саме про звичайні території у місті, то такі проїзди належать саме територіальній громаді, тобто власності міста. І ніхто самочинно не може розпоряджатися і ставити там якісь перешкоди. Це є порушенням не лише правил дорожнього руху, а й порушенням того, що людина, не маючи фактично законних підстав, розпоряджається цією земельною ділянкою на власний розсуд", — говорить Дмитро Слободянюк.

Юрист Дмитро Слободянюк. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

За словами юриста, місцева влада має право прибирати незаконно встановлені перешкоди у внутрішньодворовому проїзді на території, яка належить місту.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.