У Миколаєві мешканці будинку по вулиці 8 Березня, 14 встановили бетонну перешкоду, перекривши дворовий проїзд. Це викликало конфлікт із волонтером, який через перепону у 2022 році був змушений об'їжджати кілька кварталів для доставки води людям з інвалідністю.
З яких причин обмежили рух автомобілів та хто несе адміністративну відповідальність дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Волонтер Володимир від початку великої війни розвозив воду людям з інвалідністю. Через бетонну перешкоду, яку встановили мешканці будинку у внутрішньодворовому проїзді, був змушений об’їжджати.
"Люди самовільно встановили перешкоду, перекривши проїзд. У сусідньому будинку, який 30 метрів звідси — бабуся, я підіймав їй (воду — ред.). Але через перешкоду, яку деякі громадяни зробили, мені довелося об’їжджати пʼять кварталів. Спроби вирішити це цивілізованим, пояснюючи, що це незаконно, ні до чого не призвели", — говорить Володимир.
За словами волонтера, через неможливість домовитися із мешканцями будинку, разом з військовими у 2022 році прибрав перешкоду.
"Ми приїхали ввечері з ними, прибрали цю перешкоду. Так, це було під силу трьом-чотирьом людям. А через декілька днів, коли привіз чергову воду, я побачив, наново встановлену перешкоду", — розповідає чоловік.
Зі слів мешканки будинку Лідії, бетонні блоки поклали мешканці будинку задля безпеки дітей та пенсіонерів.
"Для нашого під’їзду це дуже важливо, тому що всі машини, усі з нашого району, всі п’ятиповерхівки їдуть, через наш двір. І ті під’їзди далі від дороги, а наші сходи якраз виходять на дорогу. Вони (машини — ред.) ж не просто їдуть, а "літають". Тому вимушені були поставити цю штучку", — говорить Лідія.
За словами речника патрульної поліції в Миколаївській області Віталія Душка, мешканці будинку за адресою 8 Березня, 14 не зверталися до поліції щодо встановлення перешкоди. Якщо бетонна конструкція заважає руху автомобілів працівники патрульної поліції задля усунення перешкоди можуть видати припис на ім'я голови ОСББ або ЖЕКу, відповідального за територію.
У разі невиконання цього припису патрульні можуть скласти протокол за статтею 188-28 КУпАП. Справу буде розглядати суд. Штраф за це невиконання припису 340 гривень.
Юрист Дмитро Слободянюк каже, внутрішньодворові дороги повинні бути відкриті для проїзду екстрених служб.
"Якщо ми кажемо саме про звичайні території у місті, то такі проїзди належать саме територіальній громаді, тобто власності міста. І ніхто самочинно не може розпоряджатися і ставити там якісь перешкоди. Це є порушенням не лише правил дорожнього руху, а й порушенням того, що людина, не маючи фактично законних підстав, розпоряджається цією земельною ділянкою на власний розсуд", — говорить Дмитро Слободянюк.
За словами юриста, місцева влада має право прибирати незаконно встановлені перешкоди у внутрішньодворовому проїзді на території, яка належить місту.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.