Спецпризначенці центру спеціальних операцій "А" СБУ беруть участь як в обороні, так і у деокупації українських територій від російських військ. На початку повномасштабного вторгнення спецпризначенці обороняли і Миколаїв.
Про діяльність та рекрутинг до свого підрозділу спецпризначенці розповіли кореспондентам Суспільного.
Центр спеціальних операцій "А" СБУ — антитерористичний підрозділ. До початку російсько-української війни його бійці виконували задачі по затриманню збройних угруповань, злочинних груп та кілерів, розповідає командир підрозділу Віталій. У 2014 році одними з перших долучилися до антитерористичної операції.
"Як говорять деякі оперативні співробітники, наш підрозділ приїжджає вже тоді, коли всі аргументи у всіх закінчились. Це оперативно-бойовий підрозділ", — розповів Віталій.
На початку повномасштабної війни підрозділ Віталія брав участь в обороні Миколаєва. Спецпризначенці Центру спецоперацій "А" СБУ разом зі слідчими беруть участь у затриманні колаборантів.
"Шукаємо, знаходимо, затримуємо і далі суд дає їм вирок, відповідно до законів України".
Боєць центру спецоперацій із псевдо "Торін" розповідає, служба у підрозділі його мрія зі студентських років. Говорить, бути спецпризначенцем значить постійно розвиватися.
"У нашому підрозділі ніхто ні за ким не ходить, не примушує, не займається перевихованням вже дорослих мужиків, які зробили свій вибір. Всі розуміють, для чого потрібно займатися спортом, вогневою підготовкою, тактикою або чимось іншим", — каже боєць.
Мотивована, патріотично налаштована, впевнена в собі, досвідчена людина — так бійців підрозділу описує командир. Говорить, кожен спецпризначенець — спеціаліст мінімум в трьох різних напрямках.
"Сьогодні він мінометник, завтра він може взяти снайперську гвинтівку", — каже Віталій.
Чітка та педантична підготовка підрозділу до завдань допомагає не ризикувати особовим складом, під час їхнього виконання, говорить спецпризначенець.
"Є час для того, щоб спланувати, провести рекогностуваннярозвідка для здобуття відомостей про противника, що проводиться особисто командиром і офіцерами штабів перед майбутніми бойовими діями, зібрати інформацію, проаналізувати, зрозуміти ступінь ризиків. Якщо стоїть безпосередня бойова задача, тоді ми намагаємось шукати шляхи, як її виконати — виконати її один раз із стовідсотковою якістю", — пояснює "Торін".
Нині до ЦСО "А" продовжують рекрутувати поповнення. Кандидати повинні відповідати низці критеріїв, говорить Віталій.
"Як правило це віковий критерій — від 20 до 35, бажано з вищою освітою і не однією, гарний стан здоровʼя. Стан здоровʼя оцінюється за дуже високими вимогами і дуже високій шкалі. Фізичний стан не просто "я колись щось робив, займався", є певні фізичні тести, які людина повинна скласти, вкластись у кількісні показники, в часові показники, пройти певні психологічні випробування, поліграф. Якщо все гаразд, то "welcome", —
В якості кандидаток на службу у підрозділі ЦСО "А" розглядає і жінок.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.